به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام والمسلمین مرتضی محدثی در مراسم بزرگداشت شهدای گمنام که امروز یکشنبه با حضور ائمه جمعه تشیع و تسنن، مردم و مسئولین ادارات و نهادهای دولتی در محل مسجد جامع امام صادق(ع) تایباد برگزارشد، گفت: آمریکا واسراییل عامل تمامی مشکلات در جهان اسلام بوده و هستند. جنگ طلبی آمریکا درطول تاریخ مشکلات متعددی را برای جامعه بشری بوجود آورده است.

 

امام جمعه موقت تایباد با بیان اینکه سابقه آمریکا و اسراییل برای کشورهای اسلامی و دنیا مشخص است، افزود: درجنگ جهانی اول و دوم، حدود 130میلیون آدم را کشتند و پس از جنگ جهانی دوم کشور غاصب اسراییل را ایجادکردند.  

 

وی با اشاره به اینکه حامی و عامل تحریک صدام و رژیم بعثی عراق آمریکا و اسراییل بود، ابرازکرد: به رغم تمامی جنایاتی که سربازان آمریکایی به دستور دولتشان در کشورهای مختلف جهان بطور مستقیم و غیر مستقیم انجام داده است، اگر نگاهی به یادمان نیروها و سربازان آمریکایی که در مبارزات و جنگهای مختلف شرکت کرده اند بیندازیم از این حیث که سرباز وطنشان کشته شده است، برایشان نمادهای مختلفی در پارکها و میادین شهرهایشان ایجاد کرده اند و به آنها ادای احترام می کنند.

 

رییس حوزه علمیه تایباد گفت: در نظام جمهوی اسلامی دفاع از مرزهای کشوراسلامی دارای اعتبار و ارزش معنوی خاص می باشد و کشته شده های مسلمین در دفاع از وطن شهید محسوب می شود و اجر شهدا نزد خداوند بسیار عظیم است.

 

وی با گلایه از اقشاری که در تشییع شهدای گمنام و مراسم یادبودشان کم رنگ حضورداشتند، افزود: حداقل اگر با نگاه مادی هم خواسته باشیم به شهدا نگاه کنیم، این عزیزان کسانی هستند که جان و هستی خود را برای دفاع از کشور گذاشته اند، لذا می طلبد که همه اقشار مردم در تشییع شهدای گمنام و مراسماتی که برای ادای احترام به این شهدا توسط متولیان گذاشته شد، شرکت می کردند.

 


وی خاطرنشان کرد: شهدای گمنام دارای حق بزرگی به گردن همه مردم و مسئولین دارند، بهم همین دلیل باید با فضاسازی مناسب محل دفن شهدای گمنام به بهترین مکان برای زیارت مردم تبدیل شود.


لازم به ذکراست، مراسمات مشابهی نیز در شهرهای کاریز و مشهدریزه از توابع بخش مرکزی و میان ولایت تایباد با حضورمردم و مسئولین امروز برگزار و به ساحت مقدس شهدای گمنام درشهرستان ادای احترام شد.

انتهای پیام/