به گزارش صبح توس؛ محمد زمانی، رییس اداره هواشناسی تایباد امروز بیست و نهم بهمن ماه در گفتگو با تایبادخبر گفت: وضعيت بارشي شهرستان تايباد در سال جاري بي سابقه ترين وضعيت خشكسالي خود را در تاريخ دوره آماري سپري ميكند

 


وی افزود: از اول سال زراعي امسال (از اول مهر) تا امروز 29 بهمن 1396 تنها ميزان 1.9 ميليمتر بارش داشتيم در صورتي كه در زمان مشابه پارسال 101.5 ميليمتر بارندگی داشتیم.

 

رئیس اداره هواشناسی تایباد بیان کرد: این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه پارسال 98 درصد کمتر شده است.

 

زمانی افزود: بر اساس سنجش مبتنی بر دوره آماری 12 ساله نیز میانگین بارندگی در تایباد کاهش 97 درصدی نشان می دهد.

 


وی ضمن اشاره به اینکه در بهمن ماه امسال هیچ بارندگی در تایباد ثبت نشد، ادامه داد: این وضعیت بارندگی بسیار کم امسال در تایباد در حالی است که سال زراعی گذشته 101.5 میلیمتر بارش در این شهرستان ثبت شد كه 61.8 میلیمتر از این میزان بارش در بهمن ماه پارسال رخ داد. 

 


رئیس اداره هواشناسی تایباد گفت: بر این اساس وضعیت کنونی بارندگی در این خطه بی سابقه ترین شدت خشکسالی را ظرف دوره آماری 12 سال اخیر نشان می دهد.

 


وی افزود: میانگین دمای هوا در تایباد نیز از مهر تا بهمن ماه امسال به 11.1 درجه سانتیگراد رسید که نسبت به پارسال هشت دهم و نسبت به دوره آماری 12 ساله شش دهم افزایش داشته است.

 

وی در پایان عنوان کرد: با توجه به پيش بيني و نقشه هاي هواشناسي در دو روز آينده سيستم بارشي خوبي در راه هست و منطقه شرق كشور را فراخواهد گرفت كه اميدواريم طلسم بي بارشي شكسته شود.

انتهای پیام/