به گزارش صبح توس؛ مراسم تشییع دو شهید گمنام امروز بیست و هشتم بهمن ماه در محل دانشگاه آزاد اسلامی تایباد برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی محدثی امام جمعه موقت شهرستان تایباد با تقدیر از مردم برای حضور باشکوه در تشییع جنازه شهدای گمنام گفت: شهدای گمنام و 300هزار شهید مظلوم کشور جمهوری اسلامی ایران جان خود را نثار اسلام و انقلاب کردند تا دست اجانب از کشور کوتاه شود.


وی افزود: شهدا با خداوند متعال معامله کردند و در جایگاه بس عظیم که بهشت جاودان است قرار می گیرند، آنچه که امروز مهم است، ما باید در مسیر شهدا قرار گیریم.


وی خاطرنشان کرد: در جنگ سخت دشمن با سلاح گرم جوانان ما را به شهادت می رساند، ولی امروز در جنگ نرم دشمن فکر جوانان را هدف قرار داده است که باید همه مردم هوشیار باشند و به ترفند دشمن گرفتار نشوند.


در ابتدای مراسم حسین شرافتی راد، فرماندار شهرستان تایباد از سردار باقرزاده و سردار نجاتی مسئولین تفحص شهدا و حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس استان خراسان تقدیرکرد و گفت: امروز عطر شهدا دانشگاه آزاد اسلامی تایباد را معطر نموده است و محل دفن شهدای گمنام در این دانشگاه انشاءلله به محلی برای بهره گیری از فرهنگ شهدا تبدیل شود و همه اساتید، دانشجویان، مردم و مراجعین از عطر وجود شهدای گمنام بهره معنوی را ببرند.


در حاشیه این مراسم رضوی، رییس دانشگاه آزاد تایباد هم گفت: مسئولین دانشگاه آزاد واحد تایباد با همکاری نیروی مقاومت بسیج و مسئولین شهرستان بیش از دو سال است که پیگیری حضور شهدای گمنام را داشته ایم که امروز خواسته دانشگاه آزاد تایباد برای معطر شدن فضای دانشگاه به عطر شهدا محقق شده است.

 

وی افزود:  تلاش می کنیم با همکاری مسئولین بومی شهر، شورای شهر و شهردار تایباد، محل دفن شهدای گمنام در دانشگاه آزاد تایباد را به محل معنوی و مناسب تبدیل کنیم.


وی خاطرنشان کرد: شهدا ناظر اعمال همه ما هستند، امیدواریم در مقابل خون شهدا بتوانیم به وظیفه علمی و فرهنگی خود در شهرستان عمل کنیم.


وی از همه مسئولین و مردم شرکت کننده در مراسم تشییع شهدای گمنام تقدیر کرد و گفت: امیدواریم عطر شهدای گمنام بر یکایک اساتید و دانشجویان این دانشگاه تاثیر گذاشته و رهرو شهدای گلگون کفن ایران اسلامی باشیم.

 

لازم به ذکر است، امروز در شهرستان تایباد دو شهیدگمنام در دانشگاه آزاد اسلامی تایباد، دو شهیدگمنام در شهر کاریز و دو شهیدگمنام در شهر مشهدریزه به خاک سپرده شدند.

 

انتهای پیام/