به گزارش صبح توس؛ حمیدرضا مهدوی مقدم در جمع فعالان فرهنگی ظهر امروز در خصوص راه اندازی کاروان فرهنگ و هنر این شهرستان، اظهار کرد: طرح کاروان فرهنگ و هنر برای اولین مرتبه در کشور توسط اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گناباد راه اندازی شده است.

 

وی افزود: در این طرح یکی از روستاهای محروم شناسایی می شود و پس از آن هنرمندان در رشته های مختلف در یک روز خاص به این روستا رفته و به تمامی نوجوانان و جوانان این روستا در رشته های خود آموزش می دهند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد گفت: در اولین کاروان که به یکی از روستاهای شهرستان رفتیم جو بسیار خوبی در بین مردم و هنرمندان بود که این خود باعث استقبال روستاهای دیگر از این طرح شده است.

 

وی افزود: هدف از کاروان هنر در مرحله اول گسترش فرهنگ و هنر در تمامی نقاط گناباد بوده و در مرحله بعدی شناسایی و تربیت استعدادهایی که در این روستاها وجود دارد.

 

مهدوی مقدم با اشاره به دیدار یک ماه گذشته خود با وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، تصریح کرد: در این دیدار گزارشی مفصل از کاروان فرهنگ و هنر به ایشان ارائه شد که وزیر نیز استقبال خوبی کردند و مقرر شد تا طرح جامع آن هرچه سریع تر آماده و برای اجرا در دیگر مناطق تحویل وزارت ارشاد شود.

 

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گناباد گفت: پس از بررسی های صورت گرفته از سوی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و هماهنگی با دستگاه های دیگر بزودی این طرح برای اجرا به دیگر استان ها نیز ابلاغ خواهد شد.

 

انتهای پیام/