به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام والمسلمین میری امام جمعه مه ولات ظهر امروز در خطبه های با اشاره به دهه فاطمیه دوم در رابطه با حیاء گفت:حیاء خلق پیامبران و خانواده آنها بوده است و حیاءملکه ادبی و تربیتی است که بین انسان کارهای زشت را صد می کند و نمیگذارد انسان به کار ناپسند اقدام کند.

محمد علی میری افزود:حیاء به معنای شرم داشتن،باز ایستادن و زنده نگه داشتن شخصیت انسان معنا شده و عاملی است که باعث ترک گناه و بر انسان نظارت می کنند.

وی بااشاره به فرمایشات حضرت زهرا(س) به قطار انقلاب اسلامی که بر روی ریل امامت و ولایت می چرخد یادآور شد:در حماسه جاودانه غدیر خم که دست علوی در دست نبوی علیهما اسلام قرار گرفت بشریت تشنه عدالت و معنویت و امیدوار به آینده ای روشن خود را سوار بر قطار ولایت و امامت یافت.

نماینده ولی فقیه در شهرستان با اشاره به فرمایشات معظم له در دیدار با مسولین در یادواره شهدا سیستان بلوچستان برگزار شده بود اظهار داشت:حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با اشاره به علاقه عمیق خود به مردم سیستان و بلوچستان مردم بلوچ را گرم،صمیمی،باصفا و بااستعداد عنوان کرد.

میری همچنین مردم سیستان از لحاظ گذشته تاریخی در بین همه اقوام ایرانی کم نظیر و درخشان توصیف کرد و خاطرنشان کردند:باوجود این استعداد های سرشار در دوران قاجار و پهلوی مورد توجه قرار نگرفت بلکه به مردم سیستان و بلوچستان بی اعتنایی قرار گرفت.

امام جمعه مه ولات در خصوص فرمایشات رهبری تصریح کرد:خدمات انجام شده در این منطقه در دوران  انقلاب را نشانه محبت دوطرفه مردم و نظام دانستند و با اشاره به نیاز های مطرح شده از جانب مسولین خواستند باقیمانده مشکلات خطه از میهن اسلامی توجه جدی و پیگیری کنند.

وی در رابطه با بیان فرمایشات رهبری به  مشکلات اقتصادی یادآور شد: دو نگاه کلان به اقتصاد کشور است پیشرفت اقتصاد باید از ظرفیت های درون کشور و درون مردم آاقتصاد مقاومتی) تامین شود.

امام جمعه مه ولات افزود:امروز بزرگترین مبارزه با آمریکا،کار کردن در این کشور است و برای اصلاح امور کشور باید همگی کار و تلاش کنیم و مسولان دولتی و بخش های مختلف باید برای ایجاد اشتغال و مبارزه با فساد و باز کردن گره های امور معیشت مردم و رونق دادن به اقتصاد کشور کار و تلاش نمایند.  

انتهای خبر/