به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی امجدی زاده امام جمعه شهرستان باخرز در خطبه های این هفته نماز جمعه که در مسجد جامع امام علی (ع) برگزار شد، با سفارش به تقوای الهی و دوری از گناهان و تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: بعد از رحلت پیامبر اسلام (ص)، حضرت فاطمه زهرا به دلیل ظلمی که نسبت به حق در خصوص جانشینی پیامبر(ص) شد و بی تفاوتی جامعه اسلامی نسبت به این موضوع، مجبور شد تنها به میدان بیاید و از حق دفاع کند.ایشان با حضور خود در جامعه و مسجد رسول خدا (ص), به ایراد خطبه و حرف زدن با مردم پرداخت تا راه را به آنها نشان دهد حتی به قیمت اینکه کتک خورد و رنجها کشید.


وی افزود: فاطمه زهرا (س) خودش را فدای امام زمان خویش کرد تا به علی (ع) آسیبی نرسد. ایشان به ما یاد دادند که ما باید در راه دفاع از حق جان خود را فدای ولایت بکنیم و اجازه ندهیم ولی فقیه تنها به مانند و شهادت ایشان اساس دین داری و انقلاب اسلامی ما است.


خطیب جمعه باخرز با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تماشایی و خیره‌کننده اظهار داشت: حضور مردم در این منطقه و با سراسر کشور، حضوری معنا دار بود. مردم آمدند تا از اساس انقلاب دفاع کنند و اجازه ندهند حرف رهبری روی زمین بماند. اما متاسفانه سخنان آقای رئیس جمهور در روز ۲۲ بهمن کام مردم را تلخ کرد. ایشان در صحبت های خود حرف علیه نظام و انقلاب زد و پای رفراندوم را به وسط کشید. باید به جناب رئیس‌جمهور گفت که شما اگر میخواهید مشکل مردم حل شود صندوقی بگذارید و ببینید همان هایی که به شما رای دادند آیا باز هم به شما رای خواهند داد؟رئیس جمهور در سخنرانی خود با حرف از رفراندوم زدن در واقع همان حرفی را زد که بنی‌صدر در آن زمان مطرح کرد و امام (ره) او را سر جای خود نشاند.


خطیب جمعه باخرز به افتتاحیه های صوری در دهه فجر امسال اشاره کرد و افزود: یکی از نکاتی که آقای رئیس جمهور مطرح کرد این بود که بعضی ها از افتتاحیه خوششان نمی آید. مردم از افتتاحیه های الکی و صوری که هیچ سودی برای آنها ندارد خوششان نمی آید. چرا نباید بیمارستانی که آماده شده است در همین شهرستان به افتتاح نرسد و هر بار وعده دهه فجر و هفته دولت دیگری را به مردم میدهند. چرا با افکار مردم در خصوص افتتاح بیمارستان و استخر در باخرز بازی می کنند،این در حالی است که بیمارستان باخرز هنوز مجوز بهره‌برداری ندارد.مسئولان باخرز بیایند و صادقانه از طریق تریبون نماز جمعه اعلام کنند که چه افتتاح کردند؟در همین شهرستان تایباد در دهه فجر مغازه سوپر مارکت را افتتاح کردند و آن را از طرح های دهه فجر برشمردند. مسئولین باقر باید به مردم گزارش بدهند که ده میلیارد بودجه عمومی شهرستان را کجا هزینه کرده اند؟چرا باید این اعتبار به چند اداره خاص زد و بند سیاسی دارند تعلق بگیرد و بقیه ادارات هیچ سهمی از آن نداشته باشند؟

 

انتهای پیام/