به گزارش صبح توس؛ جلسه هماهنگی تشیع و خاکسپاری شش شهید گمنام دیشب در محل فرمانداری شهرستان تایباد باحضور مسئولین و خبرنگاران برگزار شد. حسین شرافتی راد در این جلسه ضمن تجلیل از شهدای انقلاب ، هشت سال دفاع مقدس،  مدافع حرم و شهدای مدافع مرزهای مقدس نظام اسلامی اظهارکرد: تشیع باشکوه شهدای گمنام توسط مردم ولایتمدار تشیع و تسنن شهرستان مرزی تایباد یعنی پاسداشت و احترام به ارزش‌های انقلاب اسلامی که برای آن این شهیدان را تقدیم کردیم.

 

فرماندار شهرستان مرزی تایباد بیان کرد: شهدای گمنام در هر مکانی که خاکسپاری شوند آن مکان مقدس به عنوان یک پایگاه فرهنگی وکانون تربیت نسلی انقلابی، پویا و ولایت مدار تبدیل می شود.

 

رئیس ستاد تشیع شش شهید گمنام شهرستان تایباد ادامه داد: حضور پیکرهای مطهر شهدای گمنام در هر مکانی به عنوان یک ارزش دینی محسوب شده و جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، توطئه‌ها و جنگ نرم دشمن را می‌گیرد و فضای شهرستان مرزی تایباد با حضور این شهدای عزیز که گمنام به شهادت رسیدند عطرآگین می‌شود.

 

نماینده عالی دولت افزود: حضور شهدای گمنام در هر مکانی سبب خنثی‌سازی جنگ نرم دشمن و بسط، گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان و نوجوان کشور می‌شود.

 

شرافتی راد با بیان این نکته که حضور شهدای گمنام درشهرستان مرزی تایباد فرصت مغتنمی برای تحول فرهنگی دربین مردم است گفت: شهدای عزیز ما،  نجات‌دهنده کل بشریت از گرداب مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و سدی دربرابر تهاجم فرهنگی غرب هستند و مردم ولایتمدار شهرستان مرزی تایباد با تشیع باشکوه این میهمانان خونین‌بال،  باری دیگر با آرمان‌های نظام اسلامی، شهدا، امام و رهبری تجدید میثاق خواهند کرد و وفاداری خود را به نظام اسلامی و ارزش‌های آن نشان خواهند داد.

 

وی در خصوص تشیع شش شهید گمنام در شهرستان تایباد ادامه داد: روز جمعه ساعت 16 بعدازظهر، از شش شهید گمنام در محل فلکه امام رضا(ع) ورودی شهر تایباد و با حضور مردم و مسئولین استقبال و شب جمعه نیز مراسم وداع با این عزیزان در محل مسجد جامع امام صادق(ع) انجام و روز شنبه نیز چهار شهید گرانقدر پس از تشیع به دوش مردم شیعه و سنی شهرستان تایباد برای تشیع مجدد و خاکسپاری به شهرهای کاریز و مشهدریزه منتقل و دو شهید نیز در دانشگاه آزاد اسلامی تایباد خاکسپاری خواهند شد.

 

اللهیاری، جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان تایباد در این جلسه عنوان کرد: باتوجه به درخواستهایی که از شهرهای کاریز، مشهدریزه و همچنین خود تایباد برای حضور شهدای گمنام در شهرستان را داشتیم. با پیگیری های انجام شده و برگزاری جلساتی باحضور فرماندهی ناحیه مقامت بسیج شهرستان، فرماندار تایباد و داوری، نماینده حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس، مقرر شد که به هر شهر دو شهید گمنام برای تدفین اهدا شود.

 

انتهای پیام/