به گزارش صبح توس؛ حسین شرافتی راد امروز در جمع مسئولین و در مراسم تجلیل از ستارگان ورزشی دانش آموزی شهرستان که در محل سالن شهید آوینی تایباد برگزارشد، از همه اقشار مردم شهرستان تایباد برای شرکت در مراسم باشکوه تشییع شش شهید گمنام، در شهرستان تایباد دعوت کرد.


فرماندار تایباد افزود:  جمعه هفته جاری شش شهید گمنام برای تدفین در سه نقطه شهری وارد شهرستان تایباد می شوند که لازم است مردم در مراسم استقبال و تشیع این شهدای گرانقدر شرکت کنند.


وی بیان کرد: با هماهنگی انجام شده با متولیان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مقرر شده از این شش پیکر شهید گمنام، دو شهید در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی تایباد، دو شهید در پارک شهر کاریز و دو شهید هم در بوستان شهر مشهدریزه دفن شوند که می طلبد مردم تشیع و تسنن شهرستان مرزی تایباد، در تشییع این شهدای گمنام شرکت پررنگی داشته باشند و در حضورحداکثری خود در این مراسم، سنگ تمام بگذارند.


وی با تقدیر از مردم بصیر شهرستان تایباد به دلیل شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن، افزود: مردم تشیع و تسنن نشان دادند که با بصیرت لازم و بسیار پررنگ و پرشور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شرکت کرده اند که جا دارد مراتب تقدیر خود را از همه مردم تشیع و تسنن، علما، بازاریان، اصناف، دانشگاهیان، دانشجویان، طلاب تشیع و تسنن، حوزه های علمیه، امامان جمعه و جماعات را اعلام کنم.


در ادامه حسن نعمتی، فرمانده ناحیه سپاه تایباد به خبرنگار ما در خصوص تشیع شش شهید گمنام در شهرستان تایباد گفت: برنامه های استقبال از شهدای گمنام، ساعت چهار بعد از ظهر روز جمعه در میدان امام رضا (ع) تایباد برگزار می شود.


وی ابراز کرد: جمعه شب شهدای گمنام، مهمان مردم تایباد و مراسم وداع با شهدا گمنام پیش بینی شده است و پیکر پاک شهدا صبح شنبه با حضور مردم از محل چهار راه پست تا میدان امام رضا (ع) مشایعت شده و مراسم تشییع شهدا برگزار می شود؛ پس از مراسم تشییع در مرکز شهر تایباد، دو شهید در دانشگاه آزاد و چهار شهید گمنام به دو شهر کاریز و مشهدریزه از توابع تایباد منتقل می شوند.

 

انتهای پیام/