جعفر کامیاب پور در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به اینکه مواردي از بيماري تب برفكي در برخی از شهرستان‌هاي همجوار مشاهده و گزارش شده است، گفت: دامداران خطر احتمالی شیوع بیماری تب برفکی را جدی بگیرند.

 

وی در ادامه همین مطلب، و با توصیه های بهداشتی به دامداران در این شهرستان، افزود: دامداران گرامی در سرتاسر شهرستان از خرید و فروش گاو و گوساله و گوسفند و بز خصوصا از بازارهای دام غیر مجاز خوداری کنند.

 

کامیاب پور با اشاره به اینکه بیماری تب برفکی از راه‌های متعددی منتقل می‌شود، افزود: دامداران شهرستان از ورود افراد متفرقه به محوطه دامداری خود بخصوص دامداران و دلالها جلوگیری کنند.

 

وی در ادامه، همین مطلب و توصیه های شبکه دامپزشکی، افزود: دامداران از خرید دام از میادین دام یا خارج از شهرستان و استان تا اطلاع ثانوی خوداری کنند.

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رشتخوار با تاکید بر اینکه در اطراف دامداری جهت جلوگیری از شیوع بیماری تب برفکی رعایت موارد بهداشتی لازم است، در همین رابطه گفت: ضد عفونی کردن خودروهای حمل دام به مقصد کشتارگاه و خودروهای حمل علوفه و شیر به صورت روزانه الزامی است، ضد عفونی کردن محوطه دامداری با فرمالین پنج درصد یا سود دو درصد با آب و آهک تازه توصیه می‌شود.

 

کامیاب پور با درخواست از دامداران در جهت مشاهده هر گونه بیماری مشکوک در این رابطه و اطلاع سریع موضوع به شبکه دامپزشکی این شهرستان، گفت: تخریش و زخم دهان و زبان و لثه، لنگس، زخم روی پستان از علائم تب برفکی است و به محض مشاهده هر یک از این اعلائم دامداران موضوع را سریعا از طریق شماره تلفن 56222581 به شبکه دامپزشکی شهرستان در میان بگذارند.

 

 

انتهای پیام/