به گزارش صبح توس؛ رسانه‎های مطرح منطقه و جهان به طور گسترده راهپیمایی عظیم مردم ایران را در سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پوشش و بازتاب گسترده ای در سطح بین المللی دادند.

 

خبرگزاری رسمی سوریه در یادداشتی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نوشت: جمهوری اسلامی ایران طی این سال‌ها، نهضت فراگیر خود را در زمینه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، علمی و نظامی ادامه داده و به پیشرفت بزرگ و موفقیت‌های متوالی دست یافته است. این روند از زمان پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) آغاز شده و تا به امروز که سی‌و نهمین سالگرد پیروزی این انقلاب است ادامه دارد.

 

جروزالم آنلاین: مردم ایران در مراسم 22 بهمن شعار ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی سر دادند.

 

آسوشیتدپرس: صدها هزار نفر برای گرامیداشت سالگرد انقلاب ایران به خیابان‌های تهران آمدند.

 

ان‌بی‌سی: مردم در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مانند همیشه شعارهایی علیه اسرائیل و آمریکا سر دادند.

خبرگزاری فرانسه: حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران در برابر جمعیت انبوهی که برای گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خیابان‌ها حضور یافته بودند، اتحاد ملی را خواستار شد.


نیشن پاکستان: میلیون‌ها ایرانی از طبقات مختلف جامعه، مانند هر سال به خیابان‌ها آمدند تا سرنگونی رژیم پادشاهی مورد حمایت آمریکا را جشن بگیرند؛ مردم ایران هر سال در این مراسم با انقلاب اسلامی بیعت می‌کنند.


خبرگزاری سوریه: ایران با وجود فشارها، استقلال سیاسی و حاکمیت مردمی را تحکیم کرده است.


خبرگزاری «شینهوا» نوشت: «صدها هزار نفر ایرانی‌ روز یکشنبه برای جشن گرفتن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1979، در راه‌پیمایی‌های سراسری شرکت کردند.»


خبرگزاری رسمی چین نوشت: «مردم در شهرهای ایران در حالی که تصاویر بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی، آیت‌الله سید روح‌الله خمینی و جانشین وی آیت‌الله خامنه‌ای را در دست داشتند با سر دادن شعارهای ضدآمریکایی و ضداسرائیلی به سمت خیابان‌ها هجوم آورند.»


خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان گزارش داد: «ایرانیان از سراسر کشور در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان ها در سراسر شهرها و شهرستان ها آمدند. شبکه های تلویزیونی از سراسر جهان در حال پخش زنده بخش هایی از این راهپیمایی در شهرها و شهرستان های مختلف ایران هستند. به دنبال ناآرامی های اخیر و تشدید تنش های دیپلماتیک با آمریکا و برخی متحدان آن، مقامات و مسئولان ایرانی خواستار حضور گسترده تر مردم در این راهپیمایی شده اند.»آسوشیتدپرس، ای بی سی نیوز و واشنگتن پست: نخستین راهپیمایی پس از موفقیت ایران در شکست داعش در سوریه و عراق راهپیمایی های مردمی در ایران به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در تهران و شهرهای مختلف ایران آغاز شده است.خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: «ایرانیان در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی به خیابان ها آمدند که چند هفته از ناآرامی های اخیر در این کشور می گذرد.»در راهپیمایی 22 بهمن تهران، راهپیمایان مانند همیشه ضد آمریکا و رژیم صهیونیستی شعار دادند.این راهپیمایی در حالی برگزار می شود که اخیرا ایران با موفقیت توانسته در شکست داعش در عراق نقش شایانی ایفا کند و در پایان دادن به جنگ طولانی مدت در سوریه و باز پس گرفتن مناطق استراتژیکی از تروریست ها هم به دولت این کشور کمک های ارزنده ای داشته باشد.خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار گزارشی درباره راهپیمایی مردم ایران در سالگرد پیروزی انقلاب نوشت که ایرانی‌ها به خیابان‌ها آمدند تا سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ را جشن بگیرند.این خبرگزاری در ادامه نوشت: حاضران در این راهپیمایی شعارهای سنتی علیه اسرائیل و آمریکا سردادند. صدها هزار نفر در اطراف میدان مرکزی آزادی حضور پیدا کرده‌اند؛ جایی که «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران قرار است حضور پیدا کرده و سخنرانی کند.

 

وب‌سایت جروزالم‌ در گزارشی با اشاره به حضور میلیونی مردم ایران در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نوشت: ایرانی‌ها سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی را با نمایش توانمندی نظامی از جمله موشک‎ و راهپیمایی‌های ضدآمریکایی و ضداسرائیلی برگزار کردند.

 

شبکه تلویزیونی راشاتودی روز یکشنبه حضور گسترده و مردم ایران در مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به صورت زنده پوشش داد.

 

خبرنگار ارشد آلمان با انتشار تصاویری در صفحه توییتر خود، حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن را پوشش داد.

 

حضور گسترده مردم تهران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه خبرنگاران خارجی حاضر در این قرار گرفت.

 

«ارین کانینگام» خبرنگار واشنگتن‌پست در ساعت‎های اولیه حضور مردم تهران در راهپیمایی گسترده سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در توییتر نوشت که هم‌اکنون صدها هزار تن از مردم تهران در حال حرکت به سوی میدان آزادی هستند.

 

شبکه خبری فاکس‌نیوز در گزارشی به حضور میلیونی مردم در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

 

پایگاه خبری شبکه الفرات گزارش داد که از صبح روز یکشنبه راهپیمایی‎های میلیونی مردم در تهران و تمامی شهرهای ایران برگزار شده است.

 

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که راهپیمایی مردم در تهران و شهرهای مختلف ایران به مناسبت سی و نهمین سالروز انقلاب اسلامی آغاز شد.

  

انتهای پیام/