به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام موحدی پور، امام جمعه جغتای که در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن این شهر سخنرانی می کرد، با اشاره به افتخار آفرینی های جوانان در عرصه های مختلف علمی، ورزشی، نظامی و فرهنگی، گفت: اینکه دشمن تلاش میکند تا چهره جوان فعلی ایرانی را نسبت به آرمان های انقلاب و امام بی تفاوت نشان دهد یک دروغ پردازی واضح است، چرا که نسل فعلی جوانان ایرانی به مراتب پرتلاش تر و پویا تر از جوانان نسل اول انقلاب هستند.

وی حضور چهره های جوان در بین دانشمندان شهید هسته ای را گواه این ادعا دانست و افزود: نسل حاضر ثابت کرده است که در عرصه های مختلف ملی و بین المللی پشتیبان ولایت فقیه و وفادار به آرمان های انقلاب و امام می باشد.

وابستگی کشور در عصر پهلوی ها فاجعه بار بود

امام جمعه جغتای با یادآوری عقب ماندگی پزشکی و بهداشتی فاجعه بار شهرستان های جوین و جغتای در عصر پهلوی، خاطرنشان کرد: یادمان نمی رود که دو شهرستان فعلی جوین و جغتای در عصر پهلوی با یکصد روستای تابعه فقط یک خانه بهداشت و یک پزشک داشت و پرستاران و بهورزان وقت از کشورهایی نطیر هند و پاکستان به کشور می آمدند.

حجت الاسلام موحدی پور افزود: پیشرفت های پزشکی جمهوری اسلامی به همت جوانان مومن و انقلابی آن به جایی رسیده است که ساکنان دیگر کشورها برای مداوا به بیمارستان های ایران می آیند و  حتی برخی فناوری ها در این زمینه در انحصار پزشکان ایران و چند کشور دیگر می باشد.

توان دفاعی باید تقویت شود

وی در ادامه با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور کشورمان در جمع فرماندهان نظامی کشور، تشریح کرد: دشمن را شناخته ایم و می دانیم که اگر فرصت داشته باشد، ثانیه ای را برای ضربه زدن به کشورمان از دست نمی دهد، از این رو باید بدون وقفه برای تقویت توان دفاعی کشورمان بکوشیم.

امام جمعه جغتای انقلابی ماندن را مهمتر از انقلابی بودن توصیف و اظهار داشت: برای استقامت در برابر دشمن، نترسیدن از هیمنه پوشالین او، پاسداری از آرمان های امام و خون شهیدان، باید انقلابی بمانیم.

حجت الاسلام موحدی پور گفت: ما مامور به نتیجه نیستیم بلکه مامور به وظیفه هستیم و از این رو بر اساس آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) برای خدمت به مردم و مبارزه با مستکبرین تلاش می کنیم و معتقدیم که نتیجه در دست خداوند است.

مسول مرفه نمی تواند درد مردم را بفهمد

وی خطاب به مسولان کشوری گفت: اگر انقلابی بمانید و از جوسازی دشمن نترسید، همه مشکلات داخل کشور حل می شود، چرا که دشمن تلاش می کند با بزرگنمایی مشکلات، یاس را در بین مردم و مسولان بوجود می آورد.

امام جمعه جغتای ساده زیستی را یکی دیگر از انتظارات مردم از مسولان دانست و خاطرنشان کرد: مسول مرفه نمی تواند درد مردم را بفهمد چرا که هرجایی دنیا طلبی باشد، تقوای سیاسی و دینی از بین می رود و مدیران ناکارآمد می شوند.

انتهای پیام/