به گزارش صبح توس؛معاون اجتماعی،سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار صبح توس  گفت:امروز 300  هزار بیکار در استان خراسان وجود دارد و یک معضل بسیار جدی می باشد که از تابستان 95 تا تابستان امسال 184 هزار فرصت شغلی ایجاد شده که هیچ سالی پس از انقلاب چنین ایجاد فرصت شغلی امکان پذیر نبوده و وجود نداشته است.

حسینی افزود:نرخ بیکاری استان خراسان رضوی در سال گذشته 14/5 درصد بوده و الان 10 درصد رسیده است.

وی یادآور شد: الان 5/5 درصد در استان رشد صنعتی داریم و تا آخر امسال 10 هزار 500 میلیارد تومان بودجه صنعتی افتتاح و کلنگ زنی می شود.

معاون استاندار خراسان رضوی در مه ولات یادآور شد:همین انقلاب اسلامی امروز شما را در عرصه سلامت و بیش از 60 درصد سلامت و درمان  خودشان را مردم پرداخت کرده اند به برکت همین انقلاب امروز به 30 درصد رسیده است.

حسینی تصریح کرد:طرح سلامت به اندازه نصف یارانه نقدی به ازای هر نفر برای سلامت مردم دولت در حوزه سلامت یارانه پرداخت می کند 

معاون استاندار خراسان رضوی اظهار کرد:انقلاب اسلامی مراکز علم سنجی دنیاست که ایران را در رتبه 16 علمی دنیا قرار داده  و ایران در سرعت علم و دانش جمهوری اسلامی ایران بر سکوی اول جهان قرار گرفته است.

وی ادامه داد:در عرصه بهداشت و سلامت و در عرصه درمان سخت ترین نوع در مان،درمان قلب است و در درمان قلب سخت ترین نوع آدم هایی برای معالجه جراحی می کنند کودکان است و کشور ما در جراحی قلب کودکان در دنیا رتبه اول دنیا را دارد.

حسینی گفت:در 10 محصول کشاورزی رتبه اول تا هفتم دنیا را به خودمان اختصاص داده ایم در محصول استراتژیگ گندم خودکفایی رسیدیم و در تولید داروها بیماری خاص جزء 5 کشور اول دنیا و همچنین در نانو تکنولوژی در انرژی هسته ایو سلول های بنیادی جزء 7 کشور اول دنیا قرار داریم.

وی با اشاره به دستاورد های انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود:نیروهای مصلح ایران که علاوه برمقاومت در عرصه های 8 سال دفاع مقدس و دفاع از حرم  امروز ایران را جزء هشتمین قدرت نظامی جهان تبدیل کرده است.

معاون اجتماعی،سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی افزود:در دهه فجر باید خودمان را بازسازی و فرهنگ سیاسی خودمان عوض کنیم اختلاف کاملا طبیعی است اما تعارض و تظاد دشمنی طبیعی نیست  در دهه فجر باهم پیمان ببندیم برای حرکت در مسیر آرمانئهای امام بزرگوار برای حرکت و تقویت سکاندار امروز جمهوری اسلامی ایران و برای قدرت بخشی به همه دستندرکار و به خدمت جامعه اسلامی همه تلاش کنیم تا قله های آرمان های انقلاب بیش از گذشته فتح نماییم.

این مقام سیاسی استانداری خراسان در مه ولات یادآور شد:در حال حاضر جامعه مشکلات زیادی در عرصه اقتصاد،اجتماعی،آسیب های اجتماعی،اعتیاد،طلاق ،بیکاری دارد که با همه این مشکلات مسیر انقلاب و حرکت  ما رو به رشد است و با تلاش شما و ملت و پشتوانه رهبری در این مسیر می شود موفق شد.