به گزارش صبح توس ، به مناسبت گرامیداشت دهه فجر همایش بزرگ دهه فجر با حضور بیش از پنج هزار نفر از محل اداره ورزش و جوانان قوچان آغاز و شهروندان تا پارک نشاط که محل اصلی همایش بود، پیاده روی کردند.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان در حاشیه این مراسم با تاکید بر نقش ورزش به ویژه ورزش همگانی در گسترش نشاط اجتماعی و سلامت عمومی اظهار داشت: این همایش همزمان با 10 شهر در خراسان رضوی و بیش از 400 شهر دیگر در کشور برگزار شد و خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این همایش صورت گرفت.

 

وی ضمن تقدیر از تمام ادارات و نهادهایی که در برگزاری هر چه باشکوهتر این همایش همراه اداره ورزش و جوانان قوچان بودند، ادامه داد: در پایان این همایش، به قید قرعه 60 کارت هدیه 50 تا 150 هزار تومانی و 10 دستگاه دوچرخه به شرکت کنندگان اهدا شد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان، نقش  ورزش های همگانی را در فرهنگ سازی بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: ورزش می بایست به مهمترین اولویت هر جامعه تبدیل شود و مسئولین نیز می بایست نسبت به گذشته، به این مساله توجه بیشتری داشته باشند؛ چراکه توسعه ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی، افزایش امید به زندگی و غیره  بسیار تاثیرگذار است.

 

یکی از شهروندان ضمن تقدیر از مسئولین برای برگزاری باشکوه این همایش به خبرنگار ما گفت: خوشبختانه ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه ورزش قهرمانی و پهلوانی در قوچان وجود دارد و طی سال های اخیر شاهد اتفاقات بسیار خوبی در این حوزه بوده ایم؛ اما متاسفانه ورزش های همگانی طی سال های اخیر مورد غفلت واقع شده و توجه خوبی به این ظرفیت نشده است.

 

وی با بیان اینکه استقبال خوب شهروندان از این همایش، نشان دهنده علاقه مردم به اینگونه مراسمات و ورزش های همگانی است، خاطرنشان کرد: علی رغم اتفاقات خوبی که طی سه سال اخیر در حوزه ورزش های همگانی رخ داده؛ اما باید بپذیرم تاکنون اقدامات خوبی در حوزه فرهنگ سازی ورزش های عمومی و همگانی انجام نشده است.

انتهای پیام/