شیراحمد جامی، در گفتگو با  صبح توس گفت: مسائل بسیار زیادی را شورای شهر در شش ماه گذشته پیگیری کرده است که یکی از مهمترین آنها  بحث آزادشدن منطقه ویژه دوغارون بوده است که چنانچه این اتفاق بیفتد مشکل اشتغال در شهرستان حل خواهدشد.

 

وی ادامه داد: پیگیریهای لازم برای کلنگ زنی فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی دوغارون را انجام داده ایم و هشت سال است که فاز اول منطقه ویژه فعال است. در دوره قبلی شورا با پیگیریهایی که انجام دادند با همکاری فرماندار، پس از مدتها در این دوره به نتیجه رسید و ان شاءالله بزودی کلنگ آن با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان زده و با مساحتی 500 هکتاری آماده سازی انجام خواهدشد که از برکات آن اشتغالزایی برای شهروندان ما خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات شهرستان تایباد مشکل بیکاری در سطح شهر است، افزود: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون قول دادند تا از نیروهای بومی در فاز دوم منطقه ویژه بکارگیری شود.

 

رییس شورای شهر تایباد از پیگیری اردوگاه 20 هکتاری در مرز دوغارون به منظور جذب سرمایه برای شهرستان خبر داد و افزود: تکمیل و آماده سازی خوابگاهی با ظرفیت 30 نفر برای اسکان رانندگانی که شب در مرز ماندگار می شوند درحال اجراست، همچنین یک پلاک خوان با هزینه 85 میلیون تومان در آنجا نصب شده است.

 

وی اشاره کرد: گلخانه شهرداری برای کسب سرمایه پایدار به وسعت یک هزارمترمربع راه اندازی و در همین ایام دهه فجر به بهره برداری رسید. پارک طبیعت نیز برای رفاه حال شهروندان با وسعت 14 هکتار در جنوب شهر در حال آماده سازی است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: سند چشم انداز 20 ساله شهر با برگزاری 25 جلسه باحضور نخبگان، معتمدین و مسئولین شهرستان تایباد تدوین شد.

 

انتهای پیام/