به گزارش صبح توس؛ سید هادی نمازی, سرپرست امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان تایباد ظهر امروز در مراسم بهره برداری از تعویض شبکه آب شرب روستای کرات از توابع بخش مرکزی شهرستان تایباد گفت: در دهه فجر امسال سه پروژه آبرسانی به روستاهای کرات، قادرآباد و پساوه بااعتبار 15 میلیارد و هفتصد میلیون ریال به بهره برداری رسید.

 

وی با بیان اینکه این سه روستا با 563 خانوار دارای جمعیت دو هزار و 238 نفری هستند، افزود: در این پروژه ها نزدیک به 19 کیلومتر اصلاح و توسعه خط انتقال و شبکه توزیع، 41 باب حوضچه شیرآلات، 625مترمربع حصارکشی، یک باب مخزن 300مترمکعبی، 268 مورد اصلاح انشعاب و دو باب ایستگاه پمپاژ داشتیم.

 

نمازی ضمن اشاره به اینکه روستای کرات 996 نفر جمعیت دارد، عنوان کرد: برای تعویض شبکه آب شرب این روستا از هفت کیلومتر شبکه توزیع، یک باب مخزن 300 متر مکعبی، پنج باب حوضچه شیرآلات و 625مترمربع حصارکشی استفاده شد.

 

وی کل اعتبار هزینه شده برای این پروژه را 825 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در روستای کرات تعداد 268 نصب انشعابات خانگی را داشتیم.

 

 

سرپرست امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان تایباد گفت: پروژه آبرسانی به روستای قادرآباد در سال ۹۵ بطول پنج کیلومتر با لوله ۱۲۵ کلیک خورد و سال ۹۶ به اتمام رسید.

 

وی مشخضات عمومی پروژه را عنوان کرد و گفت: پنج کیلومتر لوله گذاری خط انتقال و ۲۵ باب احداث حوضچه شیرآلات داشتیم که چهارمیلیارد ریال هزینه کل این پروژه آبرسانی بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: روستای قادرآباد در سالهای گذشته از محل مجتمع آبرسانی هشت روستایی قادرآباد تامین آب می شد که بدلیل خشکسالی های سالهای اخیر، چاه آب شرب آن مجتمع به شدت با افت آب مواجه شد به شکلی که دبی چاه از ۱۷ لیتر به هفت لیتر بر ثانیه کاهش پیدا کرد.

 

نمازی ادامه داد: بالطبع روستاهایی که در انتهای شبکه این مجتمع بودند قطعا مشکلات کم آبی آنها ملموس تر بوده که یکی از این روستاها روستای قادرآباد است. در سال ۹۵ به حدی این افت آب زیاد بود که ما مجبوربودیم با تانکر آب را به این روستا برسانیم. الحمدالله امروز با بهره برداری این خط لوله جدید مردم مشکل کمبود آب در این روستا ندارند.

 

رییس اداره آبفای روستایی به بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستای پساوه اشاره کرد و گفت: این روستا بیش از یک هزارنفر جمعیت دارد که با مشکل فشار بسیار پایین آب مواجه بودند به همین دلیل پروژه اصلاح شبکه آبرسانی به این روستا از سال قبل آغازشد.

 

وی با بیان اینکه سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار برای این پروژه هزینه شده است، افزود: شش و نیم کیلومتر لوله گذاری، ۱۱ باب احداث حوضچه شیرآلات و دو ایستگاه پمپاژ برای افزایش فشار آب در این پروژه بکار رفته است.

انتهای پیام/