به گزارش صبح توس؛ محمد خدادادی، معاون پشتیبانی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی در مراسم بهره برداری از مدرسه چهار کلاسه روستای اسدآباد دربند در جمع مردم و مسئولان عنوان کرد: این چهارمین فضای آموزشی است که با کمک موسسه خیریه مسجد و مدرسه ۱۱۰ آیت الله مکارم شیرازی و کمک توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی احداث و به بهره برداری می رسد.

 


وی عنوان کرد: در مباحث عمرانی از سال گذشته تاکنون بیش از ۲۱ پروژه آموزشی به مساحت شش هزار متر مربع و با ۷۰ کلاس درس و با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان با همکاری مردم و خیرین مدرسه ساز در شهرستان مرزی تایباد در حال ساخت و یا به بهره برداری رسیده است.

 


خدادادی با تجلیل از موسسه خیریه مسجد و مدرسه ۱۱۰ آیت الله مکارم شیرازی در کمک به ساخت دبیرستان چهار کلاسه کوثر هدایت ۳ روستای اسد آباد دربند افزود: بزودی کار آسفالت این مدرسه و مدارس روستای سمنگان و شهر کاریز از محل اعتبارات توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی انجام خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: مدرسه ای را که می خواهیم امروز افتتاح کنیم، چهار کلاس آموزشی و دو فضای اداری، 247 متر مربع زیربنا، سیستم گرمایشی استاندارد و چهارچشمه سرویس بهداشتی دارد. 150 میلیون تومان از هزینه ها را خیّر و باقی آن را دولت کمک کرده است که در کل بالغ بر 400 میلیون تومان هزینه برده است.

 


معاون پشتیبانی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۰۳ پروژه آموزشی با ۵۵۱ کلاس درس و ۶۴ هزار مترمربع زیربنا و اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان هزینه در استان خراسان رضوی انجام شده است.

 


وی یکی از برنامه های آموزش و پرورش استان خراسان رضوی را راه اندازی سامانه گرمایشی در سطح مدارس استان خراسان رضوی ذکر کرد و اظهار کرد: با پیش بینی که انجام شده است، امیدواریم در سال ۹۸ جشن پاکسازی مدارس استان از بخاری های نفتی را داشته باشیم و همه مدارس ما از سیستم گرمایشی استاندارد بهره مند گردند.

 

 

محمود آریامنش،مدیر آموزش و پرورش شهرستان تایباد در این مراسم ضمن درخواست برای آسفالت حیاط دبیرستان چهار کلاسه کوثر هدایت ۳ روستای اسد آباد دربند گفت: این پروژه جزء پروژه هایی بود که در کمتر از شش ماه به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/