به گزارش خبرنگار صبح توس؛ انقلاب اسلامی ایران با شعار های ضد استکباری خود از ابتدا نشان داد که سر سازش با ستمگران را ندارد از همین رو ظلمان عالم که نمی توانستند این روحیه را قبول کنند مردان و زنان این سرزمین را به خاک و خون کشیدن تا روحیه مردان و زنان ایران را تضعیف کنند.

 

اما باورهای اسلامی که در خون و جان ملت ایران تنومندتر از این حرف ها بود پیکرهای فرزندانشان روی دست می گرفتند و با تاثی به سالار شهیدان و شهدای کربلا خم به ابرو نیاورند.

 

آنچه در این میان نباید از یاد مردم برود زنده نگهداشتن خون های شهیدان همانند قیام عاشورا است که متاسفانه با فاصله گرفتن از سالهای پایانی جنگ تحمیلی این راه و منش کم رنگ تر از گذشته شده و در بازه ای از زمان می خواستند تفکر امام خمینی و شهیدان را به موزه ببرند تا کسی دیگر یاد شهادت نباشد.

 

مدیریت مدبرانه رهبر انقلاب و احیاکردن روحیه شهادت طلبی تیر کوردلانه داخلی را به سنگ زد و اجازه نداد این فرهنگ عظیم قرآن به گوشه موزه ها برود و جوانان معتقد و انقلابی با برگزاری یادواره های شهدا به این اقدام رهبر انقلاب لبیک گفتند.

 

شهیدان در وصیتنامه هایشان سخنی از آرزوهایشان نگفته اند آنها سخن و حرف شان یک جمله بیشر نبود؛ نگذارید حرف امام زمین بماند و اسلام را با خون و مال هایتان یاری کنید.

 

آنچه در هیاهوی زندگی روزانه فراموش شد وظیفه ما در قبال شهیدان بود.

 

در میان شهدا آنچه قلب را آزار می دهد شهیدان گمنامی هستند که کسی را ندارند برایشان یک مراسم یاد بود یا حتی نامی که سر خیابانی نصب شده باشد.

 

متاسفانه کم کم داریم فراموش می کنیم که ما همه چییزهای که داریم مدیون جانفشانی این عزیزان هستیم و امروز شاهدیم که مقبره شهدای گمنام غریبانه در میان ما رها شده است.

 

دو شهید گمنام دانشگاه آزاد تربت جام بیش از پنج سال است که در این محیط آموزشی دفن شده اند و تا کنون هیچ کاری برای آنها صورت نگرفته است.

 

دو شهید گمنام که به در خواست مسئولان وقت دانشگاه و موافقت مرکز حفظ آثار دفاع مقدس درسال ۸۹ در این واحد علمی آموزشی تدفین شدند و بنا بر قول مساعد مدیران اجرایی مقرر شده بود ظرف شش ماه یادمان شهدا ایجاد شود که تا امروز اقدامی صورت نگرفته است.

 

این در حالی است که براساس قانون متولی ساخت المان شهدای گمنام در خواست کننده آن می باشد و حفظ آثار دفاع مقدس اقدام را تائید و پیگیری می کند.

 

شهیدان گمنام سال های پس جنگ در آرامش خوابیده بودند و کاری به کسی نداشتند، وقتی تفحص گران استخوان های آنها را در آوردن شاید با خود گفتن وقت آن رسیده دوباره خون تازه ای به رگ های انقلاب بدهیم نمی دانستند قرار است آینه بی کفایتی و بی محبتی مدیران شوند.

 

در این چند سال بارهای جلسه های صورت گرفته که در همه این جلسات دانشگاه آزاد از قبول مسئولیت به نوعی شانه خالی کرده و متاسفانه نماینده حفظ آثار دفاع مقدس آنچنان که شایسته بوده پیگیری نکرده است.

 

بنیاد شهید و امور ایثارگران مدعی است که متولی گلزار شهدای گمنام نیست و این حوزه در اختیار حفظ آثار دفاع مقدس است و تنها این نهاد مسئول رسیدگی به گلزار شهدای با نام می باشد.

 

دانشگاه آزاد تربت جام با توجه دریافت شهریه های بالا از دانشجویان همیشه از کمبود منابع مالی برای ساخت المان سخن گفته است و این سخن در حالی گفته می شود که مدیر سابق واحد آموزشی حقوق نجومی دریافت می کرد و به دلیل انتشار همین خبر از ریاست برکنار شد.

 

مدیریت جدید دانشگاه به استناد تفاهم نامه ای که در شهرستان صورت گرفته است توپ را در زمین مدیران شهرستان می اندازد و تا کنون حاضر به اجرای المان شهدا نشده است.

 

آنچه باید به عنوان یک گله جدی از آن یاد کرده کمکاری حفظ آثار دفاع مقدس در خصوص شهدای گمنام دانشگاه آزاد است.

 

انتهای پیام/