سید عبدالله ارجائی در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص رفراندم حجاب اجباری که دشمنان نظام مطرح کردند، اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در 39 سال پیش در دموکراسی‌ترین رفراندم تاریخ بشریت در 12 فروردین سال 58 شرکت کردند و با 98 درصد آراء به جمهوری اسلامی ایران رأی دادند.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: در سال 58 پنج انتخابات در کشورمان برگزار شد؛ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب شد؛ مجلس خبرگان قانون اساسی، ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس رأی و نظر مردم در یک فضای سالم رقابتی و مردم سالاری دینی انتخاب شدند که در تمامی کشورهای دنیا این تعداد انتخابات در یک سال آن هم پس از پیروزی یک انقلاب بی سابقه است.

 

ارجائی افزود: در قانون جمهوری اسلامی ایران که منطبق بر شرع و نص صریح قرآن کریم است مردم انتخاب کردند که حجاب داشته باشند و به آزادی‌های‌ یکدیگر احترام بگذارند، بنابراین اینکه ما یک قسمتی از کلیت نظام را که مردم قبلا به آن رأی دادند، دوباره به آراء عمومی بگذاریم یک موضوع انحرافی است و در کشورهای غربی هم اینگونه نیست که قسمتی از نظامشان را به آراء عمومی بگذارند.

 

وی بیان داشت: در مقوله‌ی حجاب در سطح کشور مشکل چندانی نداریم؛ سلیقه‌های مختلف پوششی در کشور وجود دارد و خوشبختانه بیش از 90 درصد مردم حد و حدود شرعی حجاب را رعایت می‌کنند و یک درصدی که معترض این موضوع هستند قاعدتا باید خودشان را با نظر عموم مردم وفق دهند.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی ابراز کرد: کشور ما یک کشور اسلامی است و منطبق بر اسلام اداره می‌شود و دین اسلام قوانین و شرایطی دارد که یکی از آنها همین بحث حجاب است و به کسانی که برگزاری رفراندم حجاب اجباری را مطرح کردند پیشنهاد می‌کنم در همان کشورهای که زندگی می‌کنند یک رفراندم برگزار کنند و ببینند مردم آن کشورها از وضعیت اقتصادی و مدل اداره جامعه شان راضی هستند یا خیر.

 

وی در پاسخ به خبرنگار ما که پرسید آیا ضروریات دین را می‌توان به رفراندم گذاشت؟ گفت: نظامی که منطبق بر اسلام است نمی‌شود اجزاء آن را به انتخابات گذاشت؛ ما نمی‌توانیم بگوییم قرآن را قبول داریم ولی دو آیه‌ی قرآن را به رفراندم می‌گذاریم.

 

ارجائی ادامه داد: نمی‌توانیم بگوییم ما نظام کمونیستی را قبول داریم ولی می‌خواهیم مالکیت فردی‌اش را به رفراندم بگذاریم؛ نمی‌شود بگوییم آیین مسیحیت را قبول داریم؛ اما صفحه فلان و فلان انجیل را به رفراندم بگذاریم، عقلا این ممکن نیست، مردم ایران با 98 درصد آراء به جمهوری اسلامی رأی دادند و قطعا نمی‌توانیم اجزاء اسلام را به رفراندم بگذاریم.

 

وی بیان کرد: دشمنان نظام و کسانی که این مطالب را عنوان می‌کنند به فکر ایجاد چالش هستند، مخصوصا چالش‌های فکری و ذهنی برای مردم و به عبارتی هدفشان دور کردن اذهان مردم از امور مهم کشورمان است و این نکته‌ای اساسی است که مراقبت و هوشیاری لازم را می‌طلبد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی ابراز داشت: زمانی که جمهوری اسلامی ایران تئوری مردم سالاری دینی را برای اداره امور جامعه عنوان کرد در سطح دنیا دو رقیب داشت، نخست نظام کمونیست به سردمداری شوروی سابق و دومی هم نظام سرمایه داری به سردمداری آمریکا و غرب بود.

 

وی گفت: کمونیست عملا شکست خورد و اتحاد جماهیر شوروی سابق فروپاشید ضمن اینکه قبل از پایان شوروی سابق، حضرت امام خمینی(ره) در نامه‌ی معروفشان به گورباچف نوید آن را داده بودند؛ دومین نظام هم نظام غربی و سرمایه داری است که این نظام هم در عمل نتوانست جوابگوی نیازهای مردم حتی در کشورهای غربی و در همان مهد خودش باشد.

 

ارجائی بیان کرد: امروز نهاد خانواده در غرب فروپاشیده، ازدواج همجنسگرایان با هم رسمیت پیدا کرده است و مسائلی بسیار سخیف که انسان نمی‌تواند به زبان بیاورد باعث فروپاشی و اضمحلال خانواده و اخلاق در غرب شده و نظام حاکم بر آنها به بن بست رسیده است.

 

وی گفت: کشورهای غربی به این نتیجه رسیدند که قرن حاضر و مخصوصا دهه‌ی آینده، دهه‌ی پیروزی اسلام و گسترش تئوری اسلام در سطح افکار و مدل اداره جامعه در کل دنیا خواهد بود و دشمن قصد دارد مانع گسترش اسلام در سطح جهانی شود که قطعا نمی‌تواند.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی ادامه داد: امروز مشکل اصلی کشور ما بحث اقتصاد است، اقتصادی که لجام گسیخته به سمت خارج از منافع اکثریت مردم حرکت می‌کند و متأسفانه اتفاق خوبی هم از سمت دولت در این زمینه رخ نمی‌دهد.

 

وی بیان داشت: در حال حاضر قیمت دلار به مرز پنج هزار تومان نزدیک شده است و واقعا این چه عیدی است که در دهه‌ی فجر و در آستانه‌ی عید به مردم می‌دهیم؟! رسانه‌ها این مسائل را کار کنند و مطالبات مردمی را از مسئولین کشورمان داشته باشند که قول ها و وعده‌های انتخاباتی که دادند مانند کنترل تورم و کنترل نرخ ارز و غیره را عملی کنند.

 

ارجائی یادآور شد: امروز مردم ایران بیش از گذشته آگاه و هوشیار هستند و قطعا دشمن نمی‌تواند با طرح کردن مسائلی مانند رفراندم حجاب اجباری اذهان ملت را از مسائل اساسی و اصلی کشورشان دور کند.

 

انتهای پیام/