مولوی غلام نبی توکلی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: طلوع خورشید انقلاب اسلامی ایران در سال 57 سبب جاری شدن خون تازه ای در رگ های کشور های اسلامی بود.

 

امام جمعه اهل سنت تایبادادامه داد: چنانچه به وضعیت کشورهای اسلامی قبل از انقلاب دقت کنیم کشورهای فلسطین، لبنان و بلندی های جولان به تسخیر رژیم جعلی صهیونیستی درآمده بود و اعراب هم جرات مبارزه با این رژیم که پشتوانه اش اروپا و آمریکا بود را نداشتند.

 

وی تصریح کرد: در زمان شاه علمای مطرح و البته تقریبی و خواهان ترقی و پیشرفت اسلام در کشورهای مختلف اسلامی خصوصا مصر، نسبت به تحرکات اسلامی در ایران با رهبری یک عالم دینی خرسند بودند به گونه ای که شیخ محمود شلتوت پس از واقعه 15 خرداد در نامه ای از  عموم مسلمانان خصوصا ملت ایران خواست تا از عالمان مجاهد ایران که به جرم دفاع از حق به زندان کشیده شدند، پشتیبانی کنند.

 

وی بیان کرد: چنانچه به همین رخدادهای تاریخی دقت کنیم و اعلام حمایت های علمای راستین زمان از انقلاب ایران و امام خمینی (ره) مورد بررسی قرار گیرد، به راحتی می شود وضعیت حکومت را از نظر دینی و تایید علما بررسی کرد.

 

امام جمعه اهل سنت افزود: امروز در ایران به جای «به نام شاه و ملت» از تلویزیون و رادیو ایران «بسم الله الرحمن الرحیم» پخش می شود یا اینکه محوری ترین و مهم ترین برنامه های این سازمان به خاطر اذان محمدی قطع می شود، این یعنی اسلام در این کشور اولویت اول است.

 

وی اضافه کرد: نگاهی هم به رویداد های پس از انقلاب اگر داشته باشیم متوجه می شویم که صدور این انقلاب از همان روزهای نخستین آغاز شد و سرانجام آن آزادی لبنان از دست اسرائیل و تشکیل گروه های مقاومت در فلسطین بود یا امروز همین انقلاب و همین خون اسلامی بود که باعث شد داعش ساخته شده به دست اوباما و کلینتون از عراق و سوریه اخراج شود.

 

امام جمعه اهل سنت تایباد درباره وضعیت مساجد و حوزه های علمیه در قبل و بعد از انقلاب، گفت: قبل از انقلاب در شهرستان تایباد حوزه علمیه مولانا با مدیریت مرحوم مولانا کریمدادی و در خواف و تربت جام هم دو حوزه دیگر بود؛ اما پس از انقلاب اسلامی ایران رشد چشمگیری داشت بطوریکه درحال حاضر شش حوزه برادران و چندین حوزه خواهران فقط در تایباد فعال است که خروجی این جوزه ها در این چهاردهه تربیت چند هزار عالم و حافظ در شهرستان تایباد بوده است.

 

مولوی توکلی دلیل هجمه های غرب به انقلاب و ایران را دشمنی آنها با اسلام دانست و افزود: زمانی که قرآن می فرماید «ای پیامبر آنها از تو خشنود نخواهند شد مگر از آنان پیروی کنی»، پس مشخصا می توان دلیل دشمنی های غرب را درک کرد.

 

وی اشاره کرد: شاید عده ای بگویند شما در ایران توهم دشمن پنداری دارید؛ اما قرآن کریم وقتی با صراحت یهود و نصاری را دشمن اسلام می داند، مگر اسرائیل و آمریکا و سایر کشورهای پیرو آنها، همان یهود و نصارایی که قرآن می فرماید، نیستند؟

 

امام جمعه اهل سنت تایباد ادامه داد: چنانچه کمی در آیات قرآن تدبر کنیم، به راحتی متوجه این هجمه ها نسبت به انقلاب اسلامی ایران می شویم. غرب به سرکردگی آمریکا از ایران و ملت ایران و دولت ایران راضی و خشنود نخواهند شد مگر از آن ها پیروی کنیم و پیروی کردن از آنها یعنی رویگردانی از اسلام.

 

مولوی توکلی عنوان کرد: انقلاب اسلامی درحقیقت یک برکت و رحمتی برای ملت ایران و برای همه جهانیان و آزادگان جهان بود.

 

وی افزود: در حال حاضر انقلاب اسلامی ایران پس از نزدیک به چهل سال به سمتی حرکت می کند که ان شاءالله نور آن تمام جهان را خواهدگرفت، این نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی دینی و اسلامی است.

 

امام جمعه اهل سنت تایباد خاطرنشان کرد: باوجود تمام مشکلاتی که دشمنان این نظام از اول انقلاب تا به امروز علیه ما بوجودآوردند؛ اما باز هم نتوانستند جلوی انقلاب ایران را بگیرند.

 

مولوی توکلی خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال بیش از 90 پروژه عمرانی در شهرستان تایباد به بهره برداری می رسد که این نشان دهنده این است که مسئولین ایران قصدشان خدمت به مردم است.

 

وی ضمن بیان اینکه مسئولین ما دلسوزند، متذکرشد: زمانیکه مردم ما ببینند مدیران به دنبال انجام کار و رفع مشکلات مردم هستند، آنها نیز قدردان مسئولین خواهد بود.

 

امام جمعه اهل سنت تایباد در پایان با بیان اینکه راهپیمایی وحدت بخش 22 بهمن، فرصتی برای اعلام حضور ملت در کنار نظام و حمایت از انقلاب اسلامی ایران است، ابراز کرد: خدا را شکر تاکنون مردم مسلمان ایران با وحدت و یکپارچگی در عین داشتن تفکرات مختلف با محوریت قرار دادن اسلام و ایران از انقلاب دفاع کرده و امسال نیز پرشورتر از قبل به خیابان ها خواهند آمد و به مردم جهان ثابت خواهند کرد که ملت ایران همچنان مدافع انقلاب اسلامی خود هستند.

 

انتهای پیام/