به گزارش صبح توس؛ یادواره سه شهید اهل سنت روستای آبقه از توابع بخش مرکزی شهرستان تایباد که باحضور فرماندار، بخشدار مرکزی، روحانیت تشیع و تسنن، جمعی از مسئولین ادارات و نهادها، خانواده معظم شهدا و مردم شیعه و سنی روستاهای آبقه و قلعه نوآبقه و اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران دهستان کرات دیشب در محل مسجد جامع روستای آبقه برگزار شد.

 

مولوی فضل احمد کریمی، امام جمعه اهل سنت روستای آبقه در این یادواره اظهارکرد: انقلاب اسلامی نعمت عظمای خداوند متعال به این ملت است و در طول تاریخ بی‌نظیر است.

 

وی بیان کرد: چه خوب است که در ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مردم و مسئولین در کنار هم از شهدای عزیز تجلیل می‌کنند و اساسا در یادواره شهدا سرمشق ایثار و شهادت به مردم آموزش داده می‌شود.

 

وی با برشمردن دستاوردهای مهم و عظیم انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: شهدای عزیز حقی بزرگ برگردن این ملت دارند زیراکه این یاران سفر کرده در طول دوران شکوهمند انقلاب اسلامی از جان خود که بهترین کالای خداوند متعال است گذشتند و آنرا در راه خداوند متعال نثار کردند.

 

مولوی کریمی بیان داشت: دهه مبارکه فجر و یوم‌الله  22 بهمن برای مردم ایران و آزادگان جهان ایامی مبارک و میمون است و همه ما قدردان این نظام و خدمات آن هستیم.

 

امام جمعه اهل سنت روستای آبقه ادامه داد: یکی از نعمت‌های انقلاب اسلامی نعمت عزت و آزادی، امنیت و وحدت بین مردم شیعه و سنی است که همه مذاهب و اقوام با وحدت و همدلی در کنار هم زندگی می‌کنند و همه ما قدردان آن هستیم.

 

فرماندار شهرستان مرزی تایباد نیز گفت: شهدا با تقدیم جان خود و در دفاع از این مرزوبوم جانشان را فدا ساختند و کاری ماندنی در تاریخ ایران اسلامی کردند.

 

حسین شرافتی اظهار داشت: وظیفه همه است که مروج آرمان شهدا اخلاق‌مداری، ایثار و ازخودگذشتگی، ترویج و نشر فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر در میان جامعه اسلامی باشیم.

 

رئیس ستاد دهه مبارکه فجر شهرستان تایباد با بیان دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در ابعاد داخلی و خارجی بیان کرد: تفاوت یک مسئول در انقلاب اسلامی و قبل از آن در زمان طاغوت در این است که در این نظام الهی و اسلامی همه خدمتگذار مردم هستند.

 

وی یکی از بزرگترین نعمات انقلاب اسلامی راکه به این مردم ارزانی شد نعمت امنیت ذکر کرد و ادامه داد: همه دنیا شاهد جنایات گروه‌های تکفیری، صهیونیستی امثال داعش در کشورهای عراق، افغانستان و سوریه هستند در جنایات آنها نه به شیعه رحم می‌کنند و نه به سنی زیرا که هدف آنان این است که اسلام ناب محمدی(ص) را از مسیر خود خارج سازند و اینان مجریان طرح‌های آمریکا و اسرائیل غاصب هستند.

 

فرماندار شهرستان مرزی تایباد ادامه داد: در یوم الله 22 بهمن مردم شیعه و سنی شهرستان مرزی تایباد با وحدت و انسجام و پشت سر رهبری نظام و در دفاع از میراث گران‌بهای امام راحل عظیم الشان(ره) و در امتداد خون شهیدان به صحنه خواهند آمد و باری دیگر خشم  و انزجار خود را از مستکبرین اعلام خواهند داشت.

 

در پایان این مراسم معنوی از خانواده سه شهید به نام‌های شهیدان جمشید صالحی، حسام‌الدین مقیمی آبقه‌ای و رحمت‌الله حکیمی تجلیل شد.

 

انتهای پیام/