به گزارش صبح توس؛ سید ایوب سیدالحسینی ظهر امروز در مراسم بهره برداری از پارک هفت هکتاری تایباد (پارک ملت)گفت: پارک ملت تایباد اولین، بزرگترین و قدیمی ترین پارک شهر است که متاسفانه براثر یخبندان سال 86 تقریبا تمامی درختان آن خشک شد.

 

وی افزود: از سال 92 طرح بهسازی و مرمت پارک ملت شهر تایباد را که به تایید دفتر فنی استانداری رسیده بود شروع کردیم که با دومیلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار و در هفت هکتار انجام شده است و امروز به بهره برداری می رسد.

 

سید ایوب سیدالحسینی با بیان اینکه بیش از 60 درصد مساحت این پارک فضای سبز است، افزود: سرانه فضای سبز تایباد برای هر نفر 16 مترمربع است و این در حالی است که میانگین این رقم در کشور 14 متر است.

 

وی اضافه کرد: ما توانستیم با همیاری مسئولین و شوراهای شهر در شهری که از لحاظ اقلیم به عنوان یک شهر گرم و خشک معروف است در بحث سرانه و ایجاد فضای سبز رتبه اول کشور را داشته باشیم.

 

شهردار تایباد اشاره کرد: در تمامی محله های تایباد یک بوستان وجود دارد که همه آنها به ست ورزشی مجهز هستند. سه پارک بزرگ نیز در سطح شهر داریم که پارک ملت امروز به بهره برداری رسید و دو پارک دیگر نیز تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی افزود: پارک طبیعت در جنوب تایباد به مساحت 14 هکتار و پارک شهدای گمنام به مساحت 9 هکتار در دست ساخت است که بزودی به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی به جداسازی آب فضای سبز از آب شرب شهر اشاره کرد و گفت: ان شاءالله تلاش خواهیم کرد تا با حفر چاههای جدید و حفاری مجدد چاه های خشک شده شهرداری، بزودی آبیاری تمامی فضای سبز شهر را از آب شرب جدا نماییم.

 

وی در پایان وعده داد: در منطقه انتهای خیام نزدیک به شهرک حافظ، در حال ساخت یک پارک خطی هستیم که تا آخر فروردین سال آینده به بهره برداری خواهدرسید.

 

انتهای پیام/