به گزارش صبح توس؛ محمد عجمی، ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از بهسازی پارک ملت تایباد برگزار شد، مردم تایباد اعم از شیعه و سنی را پشتوانه مهم امنیت و مردمی پاک و نجیب یاد کرد و گفت: در سایه امنیت حاکم در این نقطه مرزی ما شاهد رشد و شکوفایی این شهرستان در تمام عرصه‌ها هستیم.

 

مدیرکل امور اتباع و مهاجری خارجی استانداری خراسان رضوی با بیان پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در تایباد، بیان کرد: این شهرستان امروز به عنوان یک شهر بین‌المللی و دارای ظرفیت‌های عظیم شناخته شده است که ورود همه ساله هیأت‌هایی از کشورهای خارجی به شهرستان مرزی تایباد و مرز دوغارون باعث شده تا تایباد نامی آشنا در جهان باشد.

 

عجمی افزود: علی رغم ناامنی‌های موجود در کشور افغانستان و به فاصله 15 کیلومتری در آن سوی مرز؛ اما هر مسافر افغانی و خارجی که از مرز دوغارون وارد خاک ایران می‌شود، امنیت صددرصدی را مشاهده می‌کند که این به برکت خون شهدا و از دستاوردهای مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی با توصیه به ثروتمندان تایباد برای سرمایه‌گذاری در مرز دوغارون، گفت: برای بهره‌مندی از تردد مسافران خارجی و افغانستانی در این مرز در بحث اشتغال به سرمایه‌گذاری مردم نیاز است و با این کار شاهد رشد اشتغال و توسعه تایباد هستیم.

 

مدیرکل امور اتباع و مهاجر خارجی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم با رعایت ضوابط و مقررات و با حضور سازمان‌های بین‌المللی امکاناتی را برای تردد مسافران در این مرز فراهم کنیم، اضافه کرد: در دو سال گذشته در محل اداره اتباع و مهاجرین خارجی مرز دوغارون یک مرکز بهداشتی و درمانی برای خدمات‌رسانی به اتباع افغانستانی توسط اتحادیه اروپا ساخته شده است که در صورت نیاز در خدمت مردم تایباد نیز باشد.

 

عجمی ادامه داد: با کمک فرماندار، اعضای شورای شهر، شهردار تایباد و با اعتبارات کمیساریای سازمان ملل، سایت اداری در مرز دوغارون در دست ساخت است که با راه‌اندازی آن شاهد رشد و ترقی در این مرز خواهیم بود.

 

وی بیان کرد: مدت‌هاست که اعتبار ساخت اردوگاهی بزرگ در اطراف تایباد اختصاص یافته و همه در تلاش‌اند تا هرچه سریع‌تر با واگذاری زمین، این مرکز مهم احداث شود.

 

انتهای پیام/