به گزارش صبح توس؛در هفتمین روز از دهه مبارکه فجر و با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات و نهادهای تایباد، 101 طرح اشتغالزایی و 14مسکن ویژه معلولان تحت پوشش بهزیستی تایباد مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

رئیس اداره بهزیستی تایباد در این مراسم اظهار کرد: این طرح‌ها عبارتند از شش واحد مسکن مهر با زیربنای هر واحد 75 مترمربع به ارزش 180میلیون تومان، شش واحد مسکونی برای خانواده های دارای یک معلول به ارزش 41میلیون تومان، دو واحد مسکونی برای خانواده های دارای دو عضو معلول روستایی با ارزش 36 میلیون تومان و 101 طرح اشتغالزایی ویژه معلولان و فرزندان آنان در زمینه‌های دامداری، کشاورزی، زراعت، باغبانی و خدماتی که در شهرهای تایباد، کاریز، مشهدریزه و روستاهای تایباد به بهره برداری می‌رسد.

 

مهدی عزتی ادامه داد: در مجموع برای این طرح‌ها مبلغ یک میلیارد و 940 میلیون تومان از محل اعتبارات بلاعوض بهزیستی و تسهیلات بانکی هزینه شده است.

 

در ادامه این مراسم باحضور مسئولان ادارات و نهادهای تایباد جشنواره غذای مدیران مهدکودک‌های اداره بهزیستی تایباد در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

 

رئیس اداره بهزیستی تایباد گفت: در این جشنواره 33 مدیر مهدکودک شهری و روستایی شهرستان شرکت کردند و غذاهای بومی و محلی تایباد را در معرض دید عموم قرار دادند.

 

مهدی عزتی بیان کرد: یک هزار و 150 کودک در 33 مهدکودک تایباد پذیرش شدند که روزانه یک وعده غذای گرم برای کودکان در مهد روستاها و شهرها طبخ می‌شود.

 

وی ادامه داد: امسال بیش از 200 میلیون تومان سرانه غذا برای مهدکودک‌های روستایی و شهری تایباد اختصاص یافته است.

 

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از مدیران مهدکودک‌ها با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.

انتهای پیام/