مرتضی اشراقی در حاشیه اصلاح توسعه شبکه و بازسازی انشعابات به مناسبت دهه فجر در گفتگو با صبح توس؛ گفت: شهر تایباد به لحاظ برخورداری از آب شرب از 16 حلقه چاه و 40 کیلومتر خط انتقال، 21 هزارمتر مکعب مخزن ذخیره و جمع آوری آب شرب و درحدود 150 کیلومتر شبکه توزیع برخوردار است که آب شرب سالم و بهداشتی را در اختیار 17هزار و 800 مشترک قرار می دهند.

 

وی افزود: در سال 96 در شهر تایباد چهارهزار و 500 متر لوله گذاری شامل اصلاح و توسعه، 220 فقره نوسازی انشعاب، 400 فقره تعویض کنتور داشتیم. همچنین به دلیل مدیریت فشار در شبکه آب شهری، پنج شیرفلکه سطح شهر نیز امسال تعویض شده است.

 

اشراقی خاطرنشان کرد: تمام پروژه های ما در دهه فجر از محل اعتبارات داخلی شرکت و درآمدهای تبصره سه اجرا شده است. درآمدهای تبصره سه آب بها و فروش انشعاب اداره در 10 ماهه سال 96، 190 میلیون تومان بوده است که درعوض آن ما 300 میلیون تومان پروژه تعریف و اجرای کار داشتیم؛ یعنی همیشه از درآمدهای تبصره سه جلوتر هستیم که امیدوارم کارها و خدمات ما مورد قبول مردم باشد.

 

رئیس اداره آبفای شهرستان تایباد در بخش دیگر گفتگو عنوان کرد: آب شرب مشهدریزه از دو حلقه چاه با 18 کیلومتر خط انتقال، 45 کیلومتر شبکه توزیع برای 2900 مشترک آب شرب بهداشتی و سالم تامین و توزیع می کند.

 

وی خاطرنشان کرد: بزرگترین مشکلی که در منطقه ریزه داشتیم به لحاظ بحث کیفی آب بود که دلیل آن ایستگاه های پمپاژ دارای پمپ شفت و غلاف بود. چراکه این نوع پمپ ها در حوزه بهره برداری مخاطراتی را به همراه دارد که کیفیت آب را تحت الشعاع قرار می دهد.

 

وی بیان کرد: ما از محل اعتبارات تبصره سه، دو عدد پمپ جدید برای منطقه ریزه خریداری کردیم که این ایستگاههای پمپاژ را همزمان با دهه فجر راه اندازی مجدد کرده ایم و خود مردم این منطقه شاهد و گواه بر این قضیه هستند که کیفیت آب از زمان راه اندازی پمپ های جدید بسیار بهتر شده است.

 

انتهای پیام/