حجت‌الاسلام علی اصغر علیپور، درحاشیه برنامه های ستاد دهه فجر شهرستان تایباد در گفتگو با صبح توس گفت: برکات این نظام مقدس از بدو تاسیش در بهمن 57 تا به امروز را نمی توان محاسبه کرد؛ خدمات ارزنده ای که در این 39 سال به برکت خون شهدای عظیم الشان و زحمات بسیاری از بزرگان این نظام مانند امام راحل و مقام معظم رهبری بدست آمده بسیار زیاد است و کسی نمی تواند پشت تریبونی قرار بگیرد و تمامی خدمات این انقلاب اسلامی را بازگو کند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد ادامه داد: در همه حوزه هایی که در آن دست بگذاریم این نظام برکات و توفیقات بسیار عظیمی داشته است؛ عمده ترین و بخش عظیم برکات انقلاب این است که اصل نظام جمهوری اسلامی ما برگرفته از متن قرآن بوده است، چنانچه شهیدی خون خود را در این راه داده و چنانچه عزیزی وجودش را در این راه صرف کرده است، این آموزه ها را از قرآن و از متون غنی قرآن قطعا گرفته است.

 

وی با بیان اینکه مهمتر از هرچیز در قرآن جامعیت قرآن است، متذکرشد: باید بدانیم قرآن جامع است و برای تمامی عصرها حرف برای گفتن دارد. دانشمندان و عالمان زیادی زمانی جمع شدند؛ اما نتوانستند یک آیه مانند قرآن بیاورند، این یکی از معجزات قرآن است.

 

حجت‌الاسلام علیپور گفت: انقلاب ما انقلابی است که از متن قرآن بوده و ارتباط عمیقی با قرآن داشته است. امام راحل در بعد قرآنی جمهوری اسلامی ایران دیدگاه بسیار عمیقی داشته اند.

 

وی اشاره کرد: متاسفانه ما امروز در جامعیت قرآن هیچ پژوهش مناسبی نداریم و تا به حال در حوزه جامعیت قرآن دانشمندان ما نتوانستند توفیقی را کسب کنند. امام از معدود افرادی بود که توانست در این بعد معجزه گونه قرآن دیدگاههای بسیار عمیقی را داشته باشد.

 

انتهای پیام/