به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین علی کریم پور، در شب شعر اهل بیت(ع) با محوریت بانوی بهشت حضرت فاطمه زهرا (س) که به مناسبت دهه مبارک فجر دیشب در محل سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی تایباد برگزارشد، اظهارکرد: در برهه کنونی جهان اسلام نیاز به تقریب و درک و فهم مشترک از همدیگر دارد و در نشستهای تقریبی پشت مستکبرین و استکبار جهانی و صهیونیزم غاصب می لرزد.

 

وی ادامه داد: متاسفانه وضعیت امروز دنیای اسلامی خوشایند نیست و در بیشتر کشورهای اسلامی قتل، آدم کشی و غارت مشهود است. سرنخ همه جنایتهای کنونی در دنیای اسلام بدست استکبار جهانی و اسرائیل غاصب است.

 

حجت الاسلام والمسلمین کریم پور افزود: دشمن به دنبال این است که چهره رحمانی پیامبر عظیم الشان اسلام را چهره ای خشن معرفی کند.

 

مسئول حوزه فرق و مذاهب اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا امسال سومین سال برگزاری کنگره شعر آئینی مذاهب اسلامی در باب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که مورد استقبال شاعران و شعر دوستان شیعه و سنی قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: بحمدالله شجره طیبه خاندان عصمت و طهارت(ع) نقطه وحدت و تقریب شیعه و سنی جهان اسلام است و امروز ما نیاز به این ایده و تفکر تقریب داریم و آنچه که پشت دشمن اسلام را می لرزاند همین تفکر تقریبی است.

 

امام جمعه اهل سنت شهرستان مرزی تایباد نیز دراین مراسم گفت: درخت انقلاب اسلامی که درسال ۵۷ نهال آن به دست حضرت امام خمینی(ره) کاشته شد امروز به اوج کمال خود یعنی چهل سالگی رسیده است و همه ما باید قدردان انقلاب و نظام اسلامی باشیم که به دست امام راحل و عظیم الشان به پیروزی رسید زیراکه این نظام اسلامی برگرفته از آیات نورانی کلام وحی و مایه مباهات دنیای اسلام است.

 

مولوی غلام نبی توکلی با بیان انواع توطئه ها و ترفندهای دنیای کفر علیه ارزشهای اسلامی و دینی و قرآنی جهان اسلام ادامه داد: امروز دشمن اسلام را نمی خواهد و ایران اسلامی را منهای اسلام می خواهد.

 

امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد افزود: فاطمه زهراء(س) و خاندان عصمت و طهارت(ع) نقطه اشتراکی و مورد وثوق و احترام همه مسلمانان جهان است.

 

وی افزود: شب شعر حضرت زهرا(س) بانوی بهشت خاری است در چشم دشمنان اسلام و قرآن عظیم الشان، زیرا حضرت زهرا(س) و اهل بیت پیامبر مردم را دعوت به اخلاق حسنه و ارزشهای اسلامی می کنند.

 

در این مراسم تعدادی از شعرای تشیع و تسنن شهرستانهای تایباد و باخرز به ارائه اشعار زیبای خود در مدح حضرت فاطمه زهراء(س) پرداختند.

 

انتهای پیام/