به گزارش خبرنگار صبح توس؛ شهرستان جغتای علی رغم خدمات گسترده بعد از انقلاب در حوزه های راه و ساختمان، مدرسه سازی، بهداشت و برق،گاز و آبرسانی هنوز هم از برخی کمبودها رنج می برد.

 

این کمبودها در حوزه راهسازی، مسکن روستایی و مدرسه بیش از بخش های دیگر به چشم می خورد که مشکلات عدیده ای را برای مردم ولایتمدار  رنج کشیده این شهرستان بوجود آورده.

 

راه روستاهای غربی جغتای، راه ارتباطی شهرستان به سبزوار، جاده ترانزیتی جغتای به استان سمنان برای اتصال به اتوبان تهران-مشهد و خروج از بن بست راههای ارتباطی، راه روستایی هفت آبادی موسوم به زور زمند و وضع نامناسب مدارس روستایی در این هفت آبادی را می توان از جمله مشکلات مردم این شهرستان در حوزه عمران و آبادانی دانست که به توجه روز افزون نیاز دارد.

 

سوانح جاده ای ناشی از استاندارد های پایین جاده ها در برخی نقاط شهرستان، همچنان قربانی می گیرد و خسارات مالی فراوانی را به وسایل نقلیه مردم وارد می کند.

 

البته نباید از تلاش هایی که در راستای رفع مشکلات فوق الذکر در طول ادوار گذشته و حال صورت گرفته است، چشم پوشید، چراکه در کنار رفع محرومیت در حوزه های دیگر، برای مرتفع کردن این مشکلات نیز اقدامات قابل تقدیری انجام شده است و هم اکنون نیز پروژه های امید بخش راهسازی، مدرسه سازی و گازرسانی در سراسر شهرستان در حال اجرا است که در صورت تداوم تلاش ها، مردم جغتای طعم شیرین خدمات نظام جمهوری اسلامی را بیش از پیش خواهند چشید.

 

در همین راستا صبح روز گذشته خبرنگار ما به سراغ محمد علی آبادی، فرماندار شهرستان جغتای رفت تا از برخی اقدامات صورت گرفته در راستای رفع محرومیت ها در این شهرستان خبری بگیرد.

 

فرماندار شهرستان جغتای در این گفت و گوی اختصاصی از افتتاح ۲۸ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان در این شهرستان همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد.

 

علی آبادی تشریح کرد: برخورداری روستانشیان شهرستان از نعمت گاز یکی از دغدغه های مهم دولت های مختلف بوده است که پیسرفت های قابل قبولی داشته است و در دهه فجر سال جاری نیز افتتاح پروژه گازرسانی به ۱۰ روستای این شهرستان، یکی از خبرهایی خوشی است که می توانیم به مردم اعلام کنیم.

 

وی افزود: این ۱۰ روستا در بخش هلالی شهرستان واقع شده اند که شامل روستاهای خداشاه، ابویسان، راه چمن، سنخواست، حجت آباد، محمدآباد، گلشن آباد، کلاته گز، اناوی و فراشیان می باشد که با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی به شبکه گاز شهری متصل شده اند.

 

افتتاح هفت واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در سطح شهرستان جغتای، خبر خوش دیگری بود که فرماندار جغتای با اعلام آن گفت: این هفت واحد مسکونی مددجویی با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان ساخته شده اند و همزمان با دهه فجر در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار می گیرند.

 

علی آبادی خاطرنشان کرد: ۹ پروژه برق رسانی و اصلاح و سرویس شبکه در سطح شهرستان با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی، کارگاه تولید خوراک دام روستای راه چمن آبیاری تحت فشار  روستای محمدآباد به نمایندگی از شش طرح در حوزه کشاورزی و دامداری و آبیاری با اعتبار چهار میلیارد تومانی و ساختمان دهیاری روستاهای گلشن آباد و عباس آباد با اعتبار ۱۳۰ میلیون تومانی نیز از مهمترین طرح هایی است که در ایام الله دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی در پایان اظهار داشت: افتتاح دو  مدرسه سه کلاسه در دو روستای ابوچناری و فریمانه با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی نیز دو طرح دیگری است که همزمان با سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح خواهد شد.

 

علی آبادی در پایان تاکید کرد: مسئولان شهرستان در هر ارگان و نهادی خود را ملزم به تلاش انقلابی و جهادی برای رفع محرومیت های شهرستان می دانند.

 

انتهای پیام/