به گزارش صبح توس؛محمد علی میریدر ابتدا این خطبه  به زندگی حضرت صدیقه طاهره اشاره کرد و گفت:هیچ کس مانند فاطمه زهرا س عمق امامت را نشناخت و هیچ فردی چون او در راه تبیین امامت و شناسایی آن و دفاع از مام خویش تلاش نکرد.

محمدعلی میری افزود:حضرت زهرا(س) ابتدا نقش محوری امامت را یاد کرد و فرمودند و امام همچون کعبه است و مردم برای طواف کعبه به سراغ (امام علی ع) بروند.

خطیب جمعه مه ولات به فرموده فاطمه(س) محور عرفانی و معرفتی امام علی(ع) اشاره داشت و گفت:امام علی محور و مرکز توجه همه عارفان و خداپرستان است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان مه ولات با اشاره به فرمایشات پیامبر یادآور شد:علی بهترین کسی است که او را جانشین خود در میان شما قرار می دهم

وی در خطبه دوم با اشاره به مناسبت ها افزود:14 بهمن روز فناوری فضایی که در این روزبا عضویت ایران در فهرست 9 کشور صاحب کامل فناوری ماهواره قرار گرفت و افتخار دیگری از نظام و نظام اسلامی است.

امام جمعه مه ولات 3 عامل پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 اشاره کرد و گفت:اسلامیت،اتحاد که دشمنان خیلی تلاش کردند در صفوف اتحاد ملت ایران رخنه ایجاد کنند و سومین عامل پیروزی انقلاب امامت می باشد.

میری با اشاره به فرمایشات معظم له در درس خارج از فقه اشاره کرد و افزود:هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضورش در منطقه و ایجاد حاشیه امن برای رژیم صیهیونیستی است.

وی افزود:هدف اصلی استکبار مسلمانان مشغول به کشتار همدیگر کنند تا مسئله فلسطین از اولویت خارج شود.

انتهای پیام/