به گزارش صبح توس؛ احمدعلی موهبتی صبح امروز در پانزدهمین جلسه کارگروه اشتغال تربت حیدریه با اشاره به آمار پایین ثبت شده در سامانه رصد اشتغال گفت: با توجه به سهمیه اشتغال ابلاغ شده شهرستان و فرصت اندک باقیمانده تا پایان سال، دستگاه های اجرایی هرچه سریعتر نسبت به ثبت اطلاعات اشتغال ایجاد شده خود در سامانه رصد اقدام کنند.

 

وی ضمن اشاره به تعیین و ارسال طرح های اولویت دار شهرستان به دستگاه های اجرایی، گفت: با توجه به اینکه قبلا طرح های اولویت دار شهرستان به دستگاه های اجرایی ارسال شده، مدیران دستگاه ها تمام تلاش خود را به کار گیرند تا طرح های متقاضیان را آماده و در جلسه بعدی این کارگروه ارائه کنند.

 

موهبتی همچنین گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان مکلفند طرح های اولویت دار را در بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت به بهترین وجه به اطلاع متقاضیان و شهروندان برسانند و بانک ها نیز حداکثر تعامل را در حوزه اعطای تسهیلات بکار گیرند.

 

در ادامه معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تربت حیدریه نیز گفت: هر چند میزان اشتغال تعهد داده شده توسط دستگاه های اجرایی شهرستان، پنج هزار و 492 است؛ اما تاکنون تنها هزار و 192 اشتغال ایجاد شده که نشان از تحقق 21.7 درصدی سهم شهرستان است.

 

مهدی عباسپور افزود: این ارقام بیانگر آن است که شهرستان در وضعیت خوبی بسر نمی برد و بانک ها باید بیشتر تلاش کنند.


در ادامه این نشست معاون مدیرکل و رییس اداره تعاون، کار و رفا اجتماعی شهرستان تربت حیدریه نیز گفت: سهمیه مشاغل خانگی امسال ما 19 هزار و 300 میلیون ریال است که از این میزان 12 هزار و 500 میلیون ریال به عهده بانک رفاه و بقیه به عهده بانک کشاورزی است.

 

علی اکبر اسماعیل پناه افزود: تاکنون تعداد 157 طرح به مبلغ 22 هزار و 880 میلیون ریال به بانک معرفی و از این تعداد، 86 طرح به مبلغ 10 میلیون ریال شامل 38 طرح به مبلغ پنج هزار و 50 میلیون ریال توسط بانک کشاورزی و 48 طرح به مبلغ چهار هزار و 950 میلیون ریال توسط بانک رفاه و با اشتغالزایی 182 نفر پرداخت شده است.


وی در ادام به وضعیت طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی پرداخت و گفت: تاکنون 651 نفر متقاضی کارورزی و 52 واحد نیز برای پذیرش در سامانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد 40 واحد پذیرنده با 47 کارورز قرارداد منعقد کرده اند.

 

اسماعیل پناه همچنین اظهار کرد: در سال جاری سهم استان از محل طرح کارورزی پنج هزار و 290 نفر است و سهم تربت حیدریه 177 نفر معادل 3.3 درصد می باشد.

 

انتهای پیام/