به گزارش صبح توس؛ در روز 12 بهمن سال 57 اتفاقات بسیاری در کشور رخ داد که مهمترین آنان ورود امام خمینی(ره) به کشور پس از سال‌ها تبعید(14 سال) بود.

 

از دیگر اتفاقات این روز بر اساس آنچه که رسانه های آن دوره مطرح کردند عدم پخش مستقیم مراسم ورود امام به ایران بود که این اتفاق اعتراضات شدید مردمی را در بر داشت به گونه ای که در ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه صبح روز ۵ شنبه ۱۲ بهمن ماه ۵۷ بیش از دویست تلویزیون در مشهد خرد شد؛ زیرا با خبر ورود امام خمینی(ره)، مردم مشهد با شور و اشتیاق بی‌نظیری به تماشای تلویزیون نشسته بودند تا گزارش لحظه به لحظه ورود امام خویش را به ایران ببینند. پس از نمایش قسمتی از گزارش ورود رهبر تلویزیون اعلام کرد که به دلایلی نمی‌تواند نمایش مستقیم ورود ایشان را ادامه دهد. در همین لحظه حدود دو ثانیه سرود شاهنشاهی نواخته و تصویر شاه پخش که بلافاصله تصویر امام خمینی(ره) جایگزین آن شد.

 

از دیگر اخبار این روز پیام های تبریکی بود که ارگان ها و اتحادیه های مختلف به مناسبت ورود امام به ایران در رسانه ها منتر کرد؛

 

اتحادیه و شرکت تعاونی نانوایان مشهد نیز طی اطلاعیه‌ای خوشحالی خویش را از ورود رهبر بدین گونه اعلام کرد: "با خوشحالی فراوان مقدم مبارک پیشوای شیعیان جهان آیت‌الله خمینی را به ایران تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند مسئلت می‌نمائیم که هر چه زودتر عدل و مساوات و برادری در کشور عزیزمان حکمفرما شود و مردم متدین ایران از آسایش رفاه برخوردار گردند".

 

کارکنان مهمان‏سرای آستان قدس رضوی در پیامی ورود امام خمینی(ره) تبریک گفتند. "مراجعت زعیم عالیقدر اسلام حضرت آیت‏ الله‏ العظمی نایب‏ الامام خمینی سلمه ‏الله تعالی را به وطن از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض کرده موفقیت روزافزون اسلام و اسلامیان را در جوار حضرت امام رضا(ع) از خداوند متعال آرزومندیم".

 

۱- روزنامه آفتاب شرق، شماره ۱۱۸۵۱

۲- روزنامه خراسان، جمعه ۱۳ بهمن ماه 1357

 

انتهای پیام/