به گزارش صبح توس؛ محمدعلی نبی پور صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: تمامی دستگاه های اجرایی و بانک ها در جذب اعتبارات مشاغل خانگی نقش داشته اند و تاکنون ۹۳ درصد این اعتبارات جذب شده است.

 

وی تسهیلات توسعه ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری را مهم برشمرد و افزود: تسهیلات یک و نیم میلیارد دلاری ایجاد اشتغال و توسعه پایدار روستایی که از صندوق ذخیره ارزی به این امر تعلق گرفته، مراحل اجرایی و نهایتا پرداختش آغاز شده و از نقاط قوت این دستورالعمل جلوگیری از انحراف در فرآیند پرداخت تسهیلات توسعه و اشتغال روستایی است.

 

فرماندار گناباد با بیان اینکه همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و بانک ها در گناباد باعث شده تا ۹۳ درصد اعتبارات مشاغل خانگی این شهرستان جذب شود، گفت: مسئولین و نهادهای مرتبط همچون کمیته امداد، بهزیستی و فنی و حرفه ای در این راستا هم افزایی و تعامل خوبی باید داشته باشند.

 

وی با اشاره به فرآیند نسبتا طولانی پرداخت تسهیلات، افزود: با توجه به اینکه جامعه هدف یعنی روستائیان ممکن است اطلاعات یا سواد کافی نداشته باشند فرآیند اعطای تسهیلات باید حداقل پیچیدگی را دارا بوده و بخشداران و دهیاران نیز در امر اطلاع رسانی اقدامات لازم را انجام دهند.

 

نبی پور تصریح کرد: در زمینه خدمات گردشگری در روستاها باید جدی گرفته شده و از این تسهیلات استفاده بهتری ببرند و حتماً بخشداران نیز باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

فرماندار گناباد با اشاره به اینکه پایین بودن نرخ بهره و سود این تسهیلات برای روستاییان ارزشمند است، گفت: نرخ سود در برخی از حوزه های تسهیلات، ۴چهار درصد و در برخی ۱۲ درصد است و ما درصددیم که همه تسهیلات را با نرخ چهار درصد ارائه کنیم.

 

وی ابراز داشت: صرفاً در پی افزایش آمار پرداخت ها نیستیم و معتقدیم این پرداخت ها باید به کسانی تعلق گیرد که در نهایت منجر به ایجاد اشتغال پایدار شود.

 

انتهای پیام/