به گزارش صبح توس؛ محمد جواد آذری جهرمی شب گذشته در حاشیه دیدار با استاندار خراسان رضوی در جمع مشهد خبرنگاران در خصوص ارسال پیامک های تبلیغاتی اپراتورهای گفت: چنانچه یک اپراتور علاقه داشته باشد پیامکهای تبلیغاتی برای مشتریان خود ارسال کند باید بسته های تشویقی به آنها پیشنهاد دهد و با اذن مشتری پیامکها را بفرستد.

 

وزیر ارتباطات علت ایجاد پیامکهای تبلیغاتی را چرخش مقرراتی نامناسب دانست و ادامه داد: با تنظیم مقررات برای پیامکهای تبلیغاتی، این پیامکها به دو دسته کلی و شش زیر مجموعه با مقررات مخصوص به خود تقسیم شد و در این قوانین اپراتورها تکالیفی دارند و به صاحبان محتوا هم اجازه می دهند کسب و کار مشروع خود را داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: امروز در جلسات کمیسیون تنظیم مقررات و کمیسیونهای تخصصی، تدوین پورتال برای دسترسی یو.اس.اس.دی که پیامکها را چه کسی و در چه زمانی می فرستد و نحوه نظارت بر این فرآیند به تصویب رسیده است

 

جهرمی افزود: با اجرای این مقررات بسیاری از مشکلات حل شده و منفذی که برای برخی کسب و کارها وجود دارد و برخی می توانند از طریق پیامک ها ارتزاق کنند، بسته می شود و به چرخه اقتصاد برمی گردند.

 

وزیر ارتباطات در ادامه سخنان خود مشهد را از ویترین های مهم کشور به دلیل حضور بسیار گردشگران خارجی خواند و بیان کرد: توسعه ارتباطات در شهر مشهد موضوع کلیدی است و هر چند شاخص ‌های این استان نسبت به شش ماه قبل پیشرفت کرده است؛ اما هنوز رضایت‌ بخش نیست و کیفیت ارتباطات این استان تا عید نوروز متفاوت و بهتر می شود.

 

بهره مندی 1300 روستا از خدمات 2 اپراتور همراه در خراسان رضوی

 

وی گفت: طی یک سال گذشته حجم بسیاری از فعالیت ها در بخش توسعه روستایی انجام شده و خدمات ارتباطی هزار و 300 روستای استان خراسان رضوی تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

 

جهرمی با اشاره به این نکته که 500 روستای این استان طی دهه فجر و 900 روستا تا پایان سال جاری به دو  شبکه اپراتور همراه دسترسی کامل خواهند داشت در ادامه اضافه کرد: بعد از تهران دومین پارک در مشهد افتتاح می شود که در کنار پارک علم و فناوری دانشگاه مشهد به تکمیل زنجیره اشتغال جوانان کمک می کند.

 

انتهای پیام/