به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری بعدازظهر امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های محرومیت‌زدایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) در روستای آبگرم کلات اظهار کرد: این قرارگاه شش دهستان در شش شهرستان کلات، سرخس، زاوه، خواف، تربت جام و تایباد را با بیش از 80 نوع برنامه در محورهای فرهنگی، تبلیغ، تعلیم و تربیت، سلامت، عمران، اشتغال و اقتصاد تحت پوشش خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: نقشه راه مربوط به پروژه‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) به‌صورت روستا به روستا بررسی و تهیه می‌شود که البته پروژه اجرایی آنها از جمله بخش‌های اشتغالزایی و زیرساختی در محورهای گوناگون آغاز شده است و مسیر خود را دنبال می‌کند؛ در عین حال پایه کار ما مسئله اشتغال است که همه مباحث و قضایای مربوط به محورهای اجرایی حول اشتغال تنظیم شده است.

فرمانده سپاه امام رضا علیه‌السلام با اشاره به تهیه نقشه راه مربوط به روستای آبگرم کلات و اجرای پروژه‌هایی نظیر دامداری با همکاری آستان قدس رضوی گفت: امروز از روستای آبگرم به عنوان روستایی که نقشه راه آن تکمیل و پروژه‌ها شروع شده بازدید کردیم و خدارا شاکریم که شبکه‌های مردمی اشتغال و توسعه شکل گرفته است.

* واگذاری دام به متقاضیان دهستان‌های هدف

همچنین در ادامه این بازدید احمد واحدی، جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: بخش مربوط به اصلاح نژاد دام‌ها و همچنین واگذاری دام با همکاری بسیج سازندگی، آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام(ره) اجرایی می‌شود و کمیته امداد و بسیج سازندگی سپاه امام رضا علیه‌السلام پروژه دامداری سبک و همچنین سنگین را دنبال می‌کنند.

واحدی ادامه داد: واگذاری دام به متقاضیان روستاها و دهستان‌های شش شهر تحت پوشش قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) بعد از شناسایی، آموزش و تعیین خدمات مدنظر برای پرورش‌دهنده در جهت نگه‌داری صورت می‌گیرد و در ادامه وام‌های موردنیاز تخصیص می‌یابد. در حال حاضر با واگذاری و اصلاح نژاد دام‌ها شاهد دوقلوزایی و حتی بعضا سه قلوزایی در بین دام‌های روستای آبگرم کلات هستیم. 

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) گفت: بحمدا... اهالی روستای آبگرم به‌عنوان یکی از روستاهای هدف از این رویکرد قرارگاه پیشرفت و آبادانی رضایت کامل دارند و همین امر نشان‌دهنده تأثیرات شگرف طرح رسیدگی به روستاهای محروم است.

وی گفت: برنامه‌های متعددی برای روستاهای دارای ظرفیت مدنظر قرار گرفته تا از این طریق با واگذاری دام‌ها و ایجاد اشتغال روستایی باعث تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت بشود.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) اظهار کرد: با همکاری همه دستگاه‌های دخیل در محرومیت‌زدایی برنامه‌ها در حال اجرا است که امیدواریم این تلاش‌ها به صورت هماهنگ و گسترده در زمینه اشتغال‌زایی، تأمین معیشت و جلوگیری از مهاجرت اجرایی شود و همچنان شاهد برکات آن در روستاها و مناطق محروم باشیم.

انتهای پیام/