به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی عصر امروز در نشست شورای اداری خلیل آباد که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت ولادت حضرت زینب و روز پرستار، اظهار داشت: حضرت زینب (س) پرچم‌دار نهضت حسینی بعد از قیام عاشورا بود که در واقع اطفال را سرپرستی کرد و هم نهضت و قیام امام حسین (ع) را با خطبه های خود به جهانیان رساند

 

پرستاری تنها به داشتن لباس سفید و دانستن نام دارو ها نیست

 

وی با بیان اینکه پرستاری از انسان های بیمار یک وظیفه سنگین و ارزشمندی است و چنین کاری از عهده هر شخصی ساخته نیست، خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) از امام سجاد (ع) و دیگر بیماران را پرستاری می کرد که همیشه در طول تاریخ اسلام به‌عنوان یک الگو و نمونه در جامعه اسلامی مطرح بوده است.

 

امام جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه بخش مهمی از اداره مجموعه بیمارستان ها بر عهده پرستاران است، تصریح کرد: پرستاری به لباس سفید و دانستن نام داروها نیست بلکه خیلی فراتر از این موارد است.

 

پرستاران کار بسیار سخت و حساسی دارند

 

وی با بیان اینکه پرستاران کار بسیار سخت و حساسی دارند، اذعان کرد: زن و شوهری که در سن پیری از یکدیگر پرستاری می‌کنند از دیدگاه اسلام پرستاران واقعی هستند.

 

ناهیدی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه فجر، عنوان کرد: امیدواریم در سطح شهرستان مراسم و جلسات با کیفیت و مناسب و با محتوای خوب، همراه با ابتکار و خلاقیت برگزار شود.

 

نصب پرچم های کهنه و فرسوده دهه فجر بر سر درب ادارات در شأن این انقلاب نیست

 

وی با تأکید بر اینکه برخی ادارات پرچم هایی بر سر درب نصب می کنند مشخص است مربوط به چند دهه گذشته می شود، تشریح کرد: این موارد در شأن و جایگاه نظام و انقلاب نیست و باید در این قسمت باید تنوع، تحول و ابتکار داشته باشیم.

 

این مقام مسئول همچنین بیان کرد: با توجه به تبلیغات منفی دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی در بخش های دارد تا دستاوردهای نظام را ناچیز جلوه دهد در صورتی که هزاران بار بیشتر از زمان رژیم ستم شاهی برای این نظام کار شده است نباید به راحتی از توطئه های دشمن غافل شد.

 

علم کردن مشکلات و بحران چند روزه کشور به مصلحت انقلاب نیست

 

وی با تأکید بر اینکه علم کردن مشکلات و بحران چندروزه به مصلحت نظام و انقلاب نیست، ابراز کرد: زحماتی که ایثارگران، جهادگران و مسئولان برای این نظام کشیده اند زحمات سنگینی است که به برکت خون شهیدان به دست آمده است و از کنار این ها به راحتی نباید عبور کرد.

 

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه باید آمار و ارقام که هزاران بار از زمان رژیم ستم شاهی بیشتر است برای مردم اطلاع رسانی شود، تأکید کرد: در دهه فجر با مقایسه با سال های گذشته می طلبد که هر آنچه که این نظام به وجود آورده و در این نظام کار شده که اصلاً قابل مقایسه نیست به خصوص زحمات و هزینه های دستگاه های اجرایی باید به مردم گفته شود.

 

اصل مشکلات مردم را همه قبول دارند

 

وی با اشاره به اینکه اصل مشکلات مردم را همه قبول دارند ولی نباید بر روی این موضوع مانور بدهیم، گفت: دشمن بر روی همین موضوعات مانور می دهد و به دنبال این است که مردم را مأیوس کند و شبکه های اجتماعی نیز در این بین نقش بسزایی دارد.

 

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه هر دولتی فراز و نشیبی دارد و ممکن است در یک مقطعی این چنین اتفاقاتی رخ دهد، اظهار داشت: ولی همه دولت ها در راستای تقویت نظام حرکت می کنند و باید دقت لازم را داشته باشیم تلاش نظام در طول این چهل سال برای مردم بیان شود.

 

برنامه های دهه فجر باید محدود، با کیفیت و مردمی باشد

 

وی با اشاره به اینکه اگر برنامه های دهه فجر محدود و با کیفیت باشد و جنبه مردمی بودن آن رعایت شود، تأثیرگذاری بیشتری دارد، تصریح کرد: در برنامه ها، کلنگ زنی ها و افتتاحیه ها باید حضور مردم پر رنگ باشد تا تأثیرگذاری خود را داشته باشد.

 

ناهیدی با اشاره به برنامه های ستادی احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خلیل آباد، اذعان کرد: در برنامه ای که در سال قبل برگزار شد سپاه به عنوان دبیر مرکز امر به معروف و نهی از منکر شهرستان معرفی شد.

 

ابلاغ حقوق شهروندی به دستگاه ها بخش امر به معروف را کمرنگ کرد

 

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در استان از نظر شکلی خوب است ولی از نظر محتوایی عقب هستیم و باید بیش از گذشته باید تلاش شود، عنوان کرد: مسئولان در مسئله امر به معروف و نهی از منکر در ادارات باید بیش از این دغدغه به خرج دهند و جدی تر عمل کنند.

 

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: از زمانی که مسئله طرح حقوق شهروندی به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده به نظر بنده بخش امر به معروف آن کمرنگ شده است.

انتهای پیام/