به گزارش صبح توس؛ علیرضا قدرتی، ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت کم نظیر قوچان در حوزه دام و طیور اظهار داشت: باتوجه به اهمیت کم نظیر تخم مرغ در تامین مواد معدنی، پروتئن و ویتامین های مورد نیاز انسان، پرورش مرغ تخم گذار و تولید تخم مرغ یکی از مهمترین نیازهای جامعه امروز به شمار می آید.

 

وی با اشاره فعال بودن هفت واحد مرغداری در قوچان از جمله شرکت سیمرغ  و تولید سالانه بیش از 12 هزار تن تخم مرغ در این شهرستان، ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از هشت هزار و 800 تن تخم مرغ در واحدهای مرغداری این شهرستان تولید و به سراسر استان صادر شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های این شبکه در پیشگیری از بیماری ها دام و طیور به ویژه بیماری قانقاریا افزود: این بیماری، یکی از مهمترین بیماری های باکتریایی دام است که توسط یکی از باکتری‌های خانواده کلستردیوم ایجاد شده و موجب تخریب بافت کبد دام و افزایش تلفات و خسارت های اقتصادی می شود.

 

قدرتی تصریح کرد: برای پیشگیری از بروز این بیماری در دام، علاوه بر رعایت بهداشت جایگاه دام و استفاده از داروهای ضدانگلی به صورت مستمر می بایست دام ها به موقع واکسینه شوند.

 

رئیس شبکه دامپزشکی قوچان در پایان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 38 هزار و 180 راس دام توسط مراکز واکسیناسیون بخش خصوصی  علیه این بیماری واکسینه شده است.

 

انتهای پیام/