به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمد تقی دلیری پور امام‌جمعه جوین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان با اشاره به فرارسیدن سالروز میلاد حضرت زینب (س) اظهار داشت: آنچه امروز ما باید از زندگی حضرت زینب(س) الگو بگیریم، عفت حضرت است.

 

وی افزود: در حدیث آمده است تا قبل از اسارت کسی ندیده بود امیرالمؤمنین چنین دختری دارد و نامحرمی ایشان را ندیده بود.

 

حجت‌الاسلام دلیری پور تصریح کرد: متأسفانه امروز می‌بینیم که  برخی از بانوان در جامعه  این مسئله را رعایت نمی‌کنند.

 

امام‌جمعه جوین یادآور شد: علت بسیاری از مسائل و مشکلاتی که امروز در جامعه پیش روی ما قرار دارد، رواج بی‌بندوباری است.

 

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر انقلاب، با اشاره به مسائل جهان اسلام بیان داشت:  کشورهای اسلامی نباید در مقابل مسائل سایر مسلمانان سکوت کنند که متأسفانه امروز بسیاری سکوت کرده‌اند.

 

امام‌جمعه جوین ادامه داد: امروز بزرگ‌ترین مسئله جهان اسلام مسئله فلسطین است.

 

حجت‌الاسلام دلیری پور افزود: امروز متأسفانه می‌بینیم  بسیاری از کشورهای اسلامی در مقابل مسئله فلسطین چه کرده‌اند ، به‌جای اینکه به ملت فلسطین کمک کنند با دشمن فلسطین همقدم شده‌اند.

 

امام‌جمعه جوین تصریح کرد: مسلمانان باید در فضای مجازی در مقابل این‌همه تبلیغات سوء که علیه مسلمانان وجود دارد و دروغ‌هایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌گویند بایستند.

 

وی یادآور شد: از جمله دروغ‌هایی که این‌ها می‌گویند مسئله دموکراسی است، آمریکا مدعی دموکراسی است، ولی در کشور سوریه 10 پایگاه نظامی تأسیس کرد و با اعتراف اخیر ترکیه چندین کامیون سلاح از مرز ترکیه برای کمک به داعش به سوریه وارد کردند.

 

حجت‌الاسلام دلیری پور تصریح کرد: مردم کشور ما آمریکا و اسرائیل را می‌شناسند اما بیشتر کشورهای دنیا آمریکا و اسرائیل را همچون فرشته نجات می‌دانند و ما وظیفه‌داریم چهره خبیث این‌ها را به دنیا نشان دهیم.

 

امام‌جمعه جوین در ادامه با اشاره به اهمیت علم‌آموزی در میان مسلمانان گفت: مسلمانان باید کار علمی کنند چراکه پیشرفت در هر زمینه‌ای منوط به پیشرفت علمی است.

 

وی افزود: برای خارج شدن جهان اسلام از زیر سلطه باید اقتصاد مقاومتی اجرایی شود و لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی پیشرفت علمی است.

 

حجت‌الاسلام دلیری پور در پایان گفت:امروز کشور ما در همه زمینه‌های علمی پیشرفت کرده است.

 

انتهای پیام/