عباسعلی کیانی فرد در گفت و گو با صبح توس اظهار داشت: چوب یکی از ملزومات پرکاربرد در زندگی انسان به شمار می رود و منبع اصلی تأمین آن هم جنگل است.

 

وی افزود: با توجه به برداشت روز افزون و فشار بیش از حد به جنگل ها، یکی از بهترین و مطمئن ترین راه ها برای فراهم کردن چوب مورد نیاز، گسترش زراعت چوب صنوبر است.

 

کیانی فرد تصریح کرد: طرح ملی زراعت چوب شامل عملیات کاشت گونه های سریع الرشد و چوبده صنوبر است که بهره اقتصادی بالایی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی دارد و یکی از منابع تامین چوب مورد نیاز کشور و باعث صیانت از جنگلهای شمال می شود.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جوین یادآورشد: ایجاد فرصت های جدید شغلی، فعالیت های جنبی و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در سطح شهرستان از مزایای اجرای این طرح است.

 

کیانی فرد خاطر ادامه داد: هرساله کاشت نهال صنوبر از نیمه اسفند ماه آغاز و تا نیمه فروردین ماه ادامه دارد که از ابتدای اجرای این طرح تاکنون حدود 16 هکتار و غریب به 20 هزار اصله نهال سریع الرشد در این شهرستان کاشته شده است

 

وی درپایان با اشاره به انتخاب محمد سعیدنژاد کشاورز جوینی، به عنوان تولید کننده برتر درخت صنوبر در استان گفت: وی در روستای ایستگاه راه آهن نقاب از توابع شهرستان جوین اقدام به کاشت نهال صنوبر کرده و به دلیل نگهداری و رسیدگی مناسب به این درختان توانسته به عنوان نمونه در سطح استان در تولید این درخت مطرح شود.

 

انتهای پیام/