به گزارش صبح توس؛ چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر قوچان صبح امروز با حضور تمام اعضا و ریاست کمیته امداد قوچان در سالن جلسات شورای شهر قوچان برگزار شد.

 

حسن دهقانی امیرآبادی، مدیر کمیته امداد قوچان در این جلسه ضمن تقدیر از حمایت شورای شهر و شهرداری از مددجویان این نهاد، گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره)  قوچان در سال ۹۶ در زمینه زکات در بین شهرستان ها مقام دوم استان را کسب کرده، در زمینه اطعام مقام سوم، در زمینه اکرام در کل استان مقام اول و در طرح شفا نیز در کل استان مقام دوم را کسب کرده است.

 

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 10 میلیارد ریال زکات در قوچان جمع آوری شده است که برای ساخت مسکن نیازمندان، تامین جهزیه نوعروسان نیازمند، اکرام ایتام و غیره هزینه می شود.

 

وی با اشاره به ضرورت حمایت های معنوی از مددجویان و نیازمندان جامعه افزود: همه مشکلات مادی نیست و حمایت همه جانبه از نیازمندان جامعه ضروری است و تخفیف هایی که به مددجویان و نیازمندان در مسایل شهری و شهرسازی ارائه می شود و سایر همکاری های مشترک شورای شهر و شهرداری یا این نهاد، برای مددجویان بسیار گره گشا می باشد.

 

در ادامه جلسه، محمدرضا دادرس، رئیس کشورای شهر قوچان با بیان اینکه شورای شهر وظیفه خود می داند که در کنار محرومین جامعه باشد و تعامل با کمیته امداد را همیشه بصورت ویژه مد‌نظر داشته ایم، گفت: شورای اسلامی شهر دوره پنجم، فقط شورای شهرداری نیست؛ بلکه کمیته امداد، شهرداری و سایرادارات برای تمامی اعضا هم همسنگ بوده و چه در قالب تفاهم نامه و چه بدون تفاهم نامه وظیفه خود میدانیم در کنار محرومین باشیم و تعامل با کمیته امداد امام خمینی(ره) همواره مد نظر ما بوده و هست.

 

در ادامه، علی شکفته، عضو شورای اسلامی شهر نیز ضمن تقدیر از عملکرد خوب کمیته امداد امام خمینی قوچان گفت: تیم جوانی در کمیته امداد قوچان مشغول فعالیت هستند که تکریم مددجویان را به نحو احسن انجام می دهند.

 

وی ابراز کرد: در شورای شهر همیشه در تخفیفات برای مددجویان گرامی کمیته امداد و بهزیستی بند ویژه ای را در نظر گرفته ایم و از این پس نیز نگاه ویژه ای به مددجویان و نیازمندان خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/