به گزارش صبح توس؛ یکی از شاخص های توسعه یافتگی، وجود زیرساخت های حمل و نقل ریلی است و در این میان ایستگاه راه آهن شهر نقاب (مرکز شهرستان جوین) که سه شهر خراسان شمالی را به شبکه راه‌آهن سراسری متصل می‌کند از این شاخص ها عقب مانده است.

 

ایستگاه راه آهن نقاب یک ایستگاه تشکیلاتی است 

 

رئیس شورای شهرستان جوین در این خصوص گفت: حدود سه سال پیش پروژه احداث پله برقی و آسانسور برای عبور و مرور مسافرین از زیر گذر ایستگاه راه آهن نقاب شروع شد، ولی متاسفانه بعد ازکنده کاری های فراوان و خرابی در محوطه ایستگاه اخیرا قسمت کنده کاری شده را حصار کشی و با ورق های آهنی جوشکاری کرده اند.

 

عباس آبادی افزود: تنها محور ارتباطی شهرستان جوین به تهران و مشهد راه آهن است و مسافرین شهرستان جوین و اسفراین به ناچار از ایستگاه راه آهن نقاب برای مسافرت به تهران و مشهد استفاده می کنند.

 

 

وی با اشاره به اینکه ایستگاه راه آهن نقاب یک ایستگاه تشکیلاتی و حدود ۱۵ خط ریلی دارد، ادامه داد: متاسفانه یکی از مشکلات این ایستگاه تعبیه پلکان طولانی و معمولی است که این مسئله تردد را برای افراد مسن با مشکل مواجه ساخته است و این می طلبد که مسئولان راه آهن با توجه به هزینه هایی که از مردم دریافت می کنند، خدمات مناسب ارائه کند.

 

راه آهن جوین به فراموشی سپرده شده است

 

یک عضو شورای شهر نقاب گفت: در ایستگاه راه آهن تشکیلاتی نقاب کلیه قطارها برای آب گیری توقف دارند و به همین علت مسافران شهرستان های هم جوار نیز از این ایستگاه برای مسافرت استفاده می کنند.

 

علی اصغر وکیلی بیان داشت: مدیرکل راه آهن خراسان رضوی باید برای رفاه حال مسافران این منطقه چاره اندیشی کرده و نسبت به ارائه خدمات رفاهی اقدام کند.

 

وی اظهار داشت: اولویت دولت درخدمات رسانی با مناطق محروم است، ولی متاسفانه مدیریت راه آهن خراسان اولویت را به مناطق برخوردار اختصاص داده و ایستگاه راه آهن نقاب به فراموشی سپرده شده است.

 

وکیلی افزود: عملیات اجرایی زیر گذر وپله برقی ایستگاه های نقاب و نیشابور هم زمان آغاز شده، ایستگاه نیشابور به بهره برداری رسیده، ولی ایستگاه نقاب رانیمه کاره رها کرده اند.

 

وی از مدیریت اداره کل راه آهن خراسان رضوی درخواست کرد نسبت به تکمیل پروژه نیمه تمام ایستگاه نقاب اقدام کند.

 

مشکلات اعتباری علت توقف اجرای پروژه ایستگاه نقاب

 

رئیس ایستگاه نقاب اعلام کرد: با توجه به کمبود اعتبارات تخصیصی فعلا عملیات اجرایی پله برقی و آسانسور در ایستگاه نقاب تعطیل شده است و به علت اینکه خطری مسافران را تهدید نکند نسبت به پلمب و جوشکاری محل پله برقی اقدام شده است.

 

حسن محمدی یاد آورشد: در پیگیری های به عمل آمده، مشکلات اعتباری علت توقف اجرای پروژه بوده است.

 

وی گفت: پیمانکار پروژه گفته، پروژه های ناحیه خراسان رضوی اولویت بندی شده و پس ازتامین اعتبار لازم عملیات اجرایی پروژه ایستگاه نقاب هم آغاز خواهد شد.

 

انتهای پیام/