غلامحسین عیدیان معاون در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ گفت: در آموزش و پرورش فریمان 140 مدرسه ابتدایی،25 مدرسه متوسطه اول و 18 مدرسه متوسطه دوم وجود دارد که از این تعداد مدارس 53 مدرسه بخاری گازی، 48 مدرسه تابش برقی و 102 مدرسه گرمایش مرکزی دارند که از این 102 مدرسه 25 مدرسه مرکزی گازوئیلی و 77 مدرسه مرکزی گازی است.

 

وی گفت: مدارس شهرستان فریمان بخاری نفتی به هیچ وجه ندارند و فریمان جزء اولین شهرستان هایی است که بعد از اعلام اینکه در مدارس از بخاری نفتی استفاده نکنند، پیشتاز در این موضوع در سطح استان خراسان رضوی بود.

 

عیدیان افزود: در سطح شهرستان 31 مدرسه با عمر زیاد داریم که جزء مدارس فرسوده محسوب می شوند که باید مقاوم سازی یا دوباره ساخته شوند، همچنین سه مدرسه را در حال ساخت توسط خیرین داریم که در روستای حسین آباد تقریبا تا دهه مبارک فجر تکمیل خواهد شد،یک مدرسه در روستای حکیم آباد در حال شناژ ریزی داریم و یک مدرسه هم در روستای حاجی آباد که خیرین محترم قول ساخت را داده اند.

 

معاون آموزش و پرورش فریمان ذکر کرد: در سمت مرکز زلزله الحمدلله به خاطر اینکه مدارس ما دارای شناژ یا کانکسی بوده اند خیلی دچار آسیب نشده و حتی مدرسه روستای دوقلعه براشک ما محل استقرار ستاد بحران برای کمک رسانی به روستاهای اطراف بود.

 

عیدیان گفت: هرکشوری که نیروی انسانی خوب داشته باشد جزء کشورهای پیشرو در جهان است،نیروی انسانی دانش آموزی که در اختیار ما در حوزه آموزش و پرورش است،سرمایه مهم کشور هستند که بایستی در تقویت انگیزه ها در راستای افزایش و ارتقاء آموزش و استفاده از تمام ظرفیتهایی که وجود دارد نهایت تلاش را داشته باشند و همکاران بزرگوار ما هم که تلاش می کنند باید جدیت بیشتری داشته باشند به خصوص در روستاها؛ چراکه شخصیتهای بزرگی را ما از حوزه آموزش و پرورش فریمان هم اکنون در سطح کلان دولت حضور دارند.

 

 

انتهای پیام/