به گزارش صبح توس؛ حسین اسماعیلی ثانی، ظهر امروز در نشست کمیته پیشگیری از طلاق شهرستان خلیل آباد که در سالن اجتماعات بهزیستی برگزار شد اظهار داشت: ازدواج آگاهانه و به موقع می تواند نیمی از آمار طلاق را در جامعه کاهش دهد.

 

وی همچنین در ادامه ضمن تأکید بر برگزاری کارگاه های آموزشی ازدواج در سطح شهرستان، خاطرنشان کرد: با برگزاری مشاوره ها و کارگاه های آموزشی باید شرایط فکری و همچنین فرهنگی برای یک ازدواج آگاهانه، ساده و به موقع جوانان فراهم شود.

 

رئیس بهزیستی خلیل آباد با اشاره به اینکه جوانان باید ملاک های اصلی و دینی را برای ازدواج در نظر بگیرند، تصریح کرد: در مشاوره های قبل از ازدواج اطلاعات کامل و صحیحی از راه ارتباط متقابل زوجین به منظور افزایش آگاهی های جوانان در اختیار آنان قرار می گیرد.

 

وی با بیان اینکه عدم آگاهی جوانان از وظایف خود نسبت به همسر نیز عامل بسیاری از طلاق ها است، بیان کرد: با آگاهی هایی که قبل و بعد از ازدواج داده می شود باید بتوانیم آمار طلاق را کاهش دهیم.

 

اسماعیلی با تأکید اینکه طلاق عوارض جبران ناپذیری را برای خانواده و زوجین پدید می آورد، عنوان کرد: پیشگیری از طلاق نیازمند همکاری و مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی در سطح شهرستان است و تعامل همه دستگاه ها نیز می تواند گامی مثبت در این راستا باشد.

 

وی از اجرای طرح پیشگیری و کاهش طلاق در خلیل آباد خبر داد و تشریح کرد: اجرای این طرح در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت به منظور کاهش طلاق و آسیب های اجتماعی در شهرستان از چند ماه گذشته آغاز شده است.

 

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه اجرای این طرح باید باعث کاهش 40 درصدی طلاق در سطح شهرستان شود، بیان کرد: بعد از اجرای این طرح کلیه درخواست های طلاق باید به بهزیستی ارجاع داده شود و زوجین برای نشست های مشاوره ای به مراکز این طرح معرفی می شوند و در صورت عدم رفع مشکل آن‌ها به دادگاه معرفی می شوند.

 

پژوهش تخصصی وضعیت طلاق شهرستان خلیل آباد ضروری است

 

مجتبی شاکری در این مراسم با بیان اینکه طلاق عامل ناپایداری و گسست خانواده ها است، اظهار داشت: به واسطه طلاق، آسیب های زیادی وارد خانواده ها و جامعه می شود که افزایش آسیب های اجتماعی در پی دارد.

 

وی با تأکید بر اینکه کاهش آسیب های اجتماعی یکی از دغدغه های دولت است و باید به صورت عملی برای کاهش آن تلاش شود تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد نیز نقش مهمی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در سطح جامعه دارند.

 

فرماندار خلیل آباد ضمن تأکید بر اهمیت موضوع پیشگیری از طلاق، بیان کرد: آموزش مهارت های زندگی در روستاها و شهر خلیل آباد با برگزاری کارگاه های آموزشی نیز لازم و ضروری است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: پژوهش تخصصی در خصوص وضعیت طلاق در سطح شهرستان ضروری است که باید با همکاری کلیه دستگاه های اداری با محوریت بهزیستی صورت گیرد.

 

انتهای پیام/