به گزارش صبح توس؛ مسعود مهدی‌زاده مقدم در جمع خبرنگاران پیرامون واگذاری مدرسه کفش به انجمن تولیدکنندگان کفش مشهد، اظهار کرد: در راستای تحقق تکالیف برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه آموزش و اجرای آموزش‌های تقاضامحور و بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های موجود در صنعت کیف و کفش، راهبری این مدرسه به انجمن تولیدکنندگان کفش مشهد به عنوان شبکه فراگیر خوشه کفش مشهد واگذار شد.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی افزود: بر این اساس مقرر شد شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با هماهنگی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان نسبت به اجرای برنامه‌های آموزشی بازار محور و متناسب با نیاز صنعت چرم و کفش اقدام و انجمن تولیدکنندگان کفش نیز متعهد است که جهت اجرای آموزش‌های مذکور استمرار داشته و هماهنگی و همکاری لازم جهت اشتغال جامعه هدف را به عمل آورد.

 

مهدی‌زاده مقدم عنوان کرد: پس از عقد قرارداد واگذاری مدرسه، توسعه منابع انسانی در صنعت کفش مشهد گسترش و بیش از گذشته بهره‌وری نیروی انسانی ارتقاء می‌یابد.

 

وی تأکید کرد: این فرصت مناسبی است هم برای جوانان علاقمند استان و هم واحدهای صنعتی و تولیدی تا بتوانند وارد این حوزه شوند و از فرصت ایجاد شده استفاده کنند ضمن اینکه آموزش‌ها برای هر دو گروه افراد تازه‌وارد علاقه‌مند و هم جهت ارتقاء سطح نیروهای فعلی صنعت کفش طراحی شده است.

 

رئیس هیأت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های توسعه‌ای و کمک به آموزش ذی‌نفعان خوشه‌های صنعتی در استان با برنامه‌ریزی مستمری که صورت گرفته در حال اجرا است و خوشه‌های صنعتی روزبه‌روز توانمندتر می‌شوند و امیدواریم این اقدام نیازهای خوشه کفش مشهد به نیروی انسانی ماهر را مرتفع سازد.

 

انتهای پیام/