کاظم شبانی رئیس بهزیستی جوین درگفت و گو با صبح توس، با اشاره به موضوع اشتغال معلولین،اظهار داشت:  در این حوزه کمک های دولت جایگاه خودش را دارد، ولی تمام تلاش ما در راستای توانمند سازی معلولین است.

 

وی افزود:  همه فعالیت های ما در بهزیستی با این سرفصل شروع می شود که فردی که  یک روز وارد بهزیستی شد،ه روزی هم بتواند یک خروجی موفق داشته باشد، یعنی بتواند خودش یک زندگی را اداره کند.

 

رئیس بهزیستی جوین تصریح کرد: ما این باور را داریم که معلولیت، محدودیت نیست، بلکه تفاوت است.

 

شبانی ادامه داد: درر حوزه توانمندسازی معلولین شهرستان، بیش از 10 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در 8 ماهه نخست امسال به بیش از 180 نفر از معلولان پرداخت کردیم.

 

وی در ادامه با اشاره به موضوع آموزش معلولان بیان داشت: در بحث آموزش معلولین و توانبخشی  و درمان معلولین ، با مشکلات بسیاری روبرو هستیم.

 

رئیس بهزیستی جوینتصریح کرد : در حال حاضر یک مرکز توانبخشی با ظرفیت 33 نفر در شهرستان داریم ، و با توجه به اینکه خدمات گفتار درمانی، کار درمانی و فیزیوتراپی خیلی گران و هزینه های ما محدود است، لذا در این زمینه ازسایر دستگاه های اداری و همچنین خیرین شهرستان، کمک می طلبیم.

 

شبانی در پایان گفت: به دنبال آن هستیم که یک مرکز توانبخشی آموزشی بالای 14 سال  را در شهرستان راه اندازی کنیم که مقدمات کار انجام  شده است.

 

انتهای پیام/