حسین شیخ الاسلام در گفت و گو با صبح توس؛ با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور و نقش آمریکا در این وقایع، اظهار کرد: آمریکا از زمانی که مهره خود یعنی شاه را در کشور، از دست داد، ایران را به عنوان بزرگترین دشمن خود می بیند.

 

وی افزود: حتی در اوایل  انقلاب، وقتی شاه فرار کرد، بختیار را به جای او گذاشتند و با وجود اینکه می دانستند انقلاب موفق می شود؛ اما باز هم از بختیار حمایت کردند.

 

مشاور وزیر امور خارجه کشور با بیان اینکه آمریکا بعد از پیروزی انقلاب هم تلاش کرد تا به انقلاب ضربه بزند، گفت: جنگ تحمیلی با تایید و طراحی آمریکا و جبهه صهیونیستی و کشورهای مرتجع عربی، به انقلاب و ملت ایران تحمیل شد.

 

شیخ الاسلام تصریح کرد: آمریکا هیچ موقع امیدوار به رابطه دوستانه با جمهوری اسلامی نبوده و همیشه ایران را به عنوان دشمن خود می دیده است.

 

وی ادامه داد: تا امروز هم همیشه دشمنی خود را ادامه داده که این دشمنی ها برای ما هزینه های زیادی داشته ولی خوشبختانه همیشه پیروز بودیم.

 

مشاور وزیر امور خارجه کشور یادآورشد: در قضایای اخیر هم، آمریکا باز دشمنی خود را نشان داد و از اغتشاشگران حمایت کرد، ولی خوشبختانه ملت ایران این بار هم چون گذشته، پاسخ کوبنده دشمنان نظام را دادند و پیروز شدند.

 

شیخ الاسلام بیان داشت: متاسفانه مشکلات اقتصادی این زمینه را ایجاد کرد که یک عده از هموطنان اعتراضشان را غیر از راه قانونی اعلام کنند و دشمنان نظام، آمریکا، صهیونیست ها و شاهنشاه های سعودی برروی این موج اعتراض سوار شدند، ولی خوشبختانه مردم به صحنه آمدند و پاسخ اغتشاشات را کوبنده دادند و این توطئه را خنثی کردند.

 

وی افزود: این پایان داستان ما با آمریکا نخواهد بود و او به دشمنی هایش ادامه می دهد.

 

مشاور وزیر امور خارجه کشور ادامه داد: شاهد بودیم که آمریکا در شورای امنیت، برای اینکه اغتشاشگران ناامید نشوند، تلاش کرد از آن ها حمایت کند، ولی بازهم شکست خورد؛ اما  این شکست ها مانع از آن نمی شود که آمریکا دست از دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران بردارد.

 

شیخ الاسلام در پایان گفت: آمریکا دارای ساختار ظالمانه در صحنه بین المللی و حتی در خود کشورش است به طوریکه نمی تواند با این موضوع که ایران مستقل باشد، کنار بیاید.

انتهای پیام/