محمد عطار سیاح رئیس اداره هواشناسی جوین در گفتگو با صبح توس با اشاره به اینکه وضعیت بارش ها در جوین خوشایند نیست، اظهار داشت: میزان بارش در شهرستان جوین از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون ۱۵٫۵ میلی متر بوده  در صورتی که سال گذشته در همین مدت ۲۲٫۶ میلیمتر بارش و در دوره آماری ۱۵ ساله اخیر در همین مدت ۴۸٫۹میای متر بارش داشتیم.

 

 

وی افزود: میزان بارندگی در سال زراعی جاری نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد کاهش و نسبت به دوره آماری ۱۵ ساله ۶۸درصد کاهش داشته است.

 

رئیس اداره هواشناسی جوین تصریح کرد: از بین ۲۱ ایستگاه هواشناسی خراسان رضوی رتبه پنجم را در میزان بارندگی در سال زراعی جاری داشته است .

 

عطار سیاح در خصوص میزان دمای هوا در شهرستان گفت:  متوسط دما از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون در ایستگاه جوین ۱۲٫۱ بوده که نسبت به دوره آماری ۱۵ سال گذشته یک درجه افزایش  داشته است.

 

وی ادامه داد: طبق اطلاعات به دست آمده، میزان بارش ها  در شهرستان کاهش و به نسبت میزان دما افزایش یافته که این نشان دهنده تشدید پدیده خشکسالی است.

 

رئیس اداره هواشناسی جوین با اشاه به  وضعیت آب و هوا در چند روز آینده  در شهرستان، بیان داشت: در حال حاضر یک سیستم جوی فعال وجود دارد که باعث بارش پراکنده و موقت می شود که این بارش ها تا فردا شب ادامه یافته و بعد از آن تا ۳ الی ۴ روز پدیده خاصی را نداشته و وضعیت آفتابی و نیمه ابری می باشد .

 

انتهای پیام/