به گزارش صبح توس؛حجت السلام محمد تقی دلیری پور امام جمعه جوین در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان با اشاره به قیام 19 دی اظهار داشت:این قیام زمینه ای برای انقلاب بود که شهادت حاج آقا مصطفی خمینی و برگزاری مجالس ایشان باعث شناخت شخصیت و اندیشه امام (ره) و زمینه ای برای انقلاب اسلامی شد.

 

وی در ادامه با اشاره به توطئه استعماری کشف حجاب،تصریح کرد: این توطئه در سال 1314 و به دستور رضا خان انجام گرفت که یکی از برنامه های طاغوت برای ضربه زدن به اسلام بود.

 

امام جمعه جوین بیان داشت: مستر همفر جاسوس انگلیس در کشور های اسلامی در گزارشات خود نوشته است، زنان مسلمان دارای حجابی محکم هستند که نفوذ فساد در  آنها ممکن نیست، باید آن ها را فریب داد و از زیر چادر بیرون کشید و بعد جوانان را تحریک کرد تا به دنبال آنها راه بیفتند و از این طریق جامعه اسلامی را به فساد کشید.

 

حجت الاسلام دلیری پور تصریح کرد: اگر مسئله حجاب مسئله مهمی نبود چرا غربیها برای از بین بردن آن نقشه می کشند

 

وی با اشاره به اینکه حجاب باعث استحکام بنیان خانواده می شود، گفت: در حال حاضر شهرستان جوین یکی از شهرستان هایی است که دارای رتبه اول طلاق در استان است و یکی از مهم تزین دلایل آن بد حجابی و بی عفتی است.

 

امام جمعه جوین با اشاره به اغتشاشات روزهای اخیر گفت: این یک حرکت غیر عقلانی،ضد دین و ضد انقلاب بود که توسط عده ای که استعمار به آنها پول داده بود صورت گرفت.

 

حجت الاسلام دلیری پور یادآورشد: در فتنه 88 زشت ترین و بدترین حرکتی که اصحاب فتنه و دنباله رو های آنها انجام دادند به آتش کشیدن پرچم امام حسین(ع) بود که در اغتشاشات اخیر بدتر از این هم اتفاق افتاد و پرچم جمهوری اسلامی که مزین به  کلمه الله اکبر و لا اله الا الله بود به آتش کشیده شد.

 

وی بیان داشت: برای این اغتشاشات که نوعی فتنه بود ،دشمنان نظام چند سال است که برنامه ریزی می کنند وعده ای از اغتشاشگرانی که دستگیر شده اند به این مطلب اعتراف کرده اند.

 

امام جمعه جوین افزود: در پی این حوادث مردم بصیر ایران وابستگی خود به نظام و ولایت فقیه را نشان دادند و این سخن امام(ره) را که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد را در عمل اثبات کردند.

 

حجت الاسلام دلیری پور در پایان گفت: بهترین راه برای دفع فتنه حضور مردم در صحنه است که مردم انقلابی ایران هیچگاه صحنه را خالی نمی کنند.

 

انتهای پیام/