به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: غفلت خسارت بار ترین آسیب ها را بر پیکره انسان وارد می کند و مهم‌ترین مانع رشد و پیشرفت انسان ها است.

وی با بیان اینکه دامنه غفلت بسیار گسترده است و عدم غفلت از دشمن و تاکتیک های جدید دشمن نیز حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: عدم غفلت از دشمن در کلام امام و رهبری از ابتدای انقلاب بسیار مطرح بوده و نسبت به آن هشدارهای زیادی داده شده است.

 

غفلت خواص و نخبگان جامعه زمینه چالش های غیرقابل جبرانی را فراهم می کند

خطیب جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه خروجی غفلت نیز فتنه هایی است که قوام یک جامعه را متزلزل می کند، تصریح کرد: غفلت یک آسیب جدی است که برای خواص و نخبگان جامعه به خصوص مدیران بخش های مختلف زمینه چالش ها غیر قابل جبرانی را فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه عوامل زمینه ساز و مولد غفلت و آثار سوء غفلت باید مدنظر تمام آحاد جامعه به ویژه مسئولان قرار گیرد، اذعان کرد: مخاطب اصلی هشدارهای امام علی (ع) در خصوص غفلت، کارگزاران و مسئولان جامعه است که به موجب این غفلت جامعه دچار چالش و دگرگونی می شود.

 

اصل مشکلات به حق مردم نباید نادیده گرفته شود

ناهیدی با بیان اینکه مسلمانان نباید دشمن را دست کم بگیرند، عنوان کرد: خوش بینی و خوشحالی در برابر دشمنان یکی از توصیه هایی است که امام علی (ع) ما را از آن بر حذر داشته است.

وی با تأکید بر اینکه اعتماد به دشمن و سهل انگاری و بی برنامگی در برابر دشمن یک آفت محسوب می شود، تشریح کرد: اصل مشکلات به حق مردم نباید نادیده گرفته شود و گلایه های به حق مردم باید از طریق رسانه ها و بزرگان و معتمدین جامعه مطرح شود.

 

تخریب و سیاه نمایی عملکرد نظام به یک مسئله عادی تبدیل شده است / توفیقات فراوانی بعد از انقلاب حاصل شده است

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه تخریب و سیاه نمایی عملکرد در جامعه به یک مسئله عادی تبدیل شده است، تأکید کرد: توفیقات بسیاری در عرصه های مختلف بعد از انقلاب به وجود آمده است که باید شاکر آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه مشکلات وجود دارد ولی بیش از حد دامن زدن به آن و بستر را برای دخالت دشمن فراهم کردن کار قابل قبولی نیست، بیان کرد: راه اعلان مشکلات در کف خیابان و حل آن نیز اغتشاش و آشوب نیست و در این گونه فضا هیچ مشکلی حل نمی شود.

 

مردم با هوشیاری صف خود را از فتنه گران جدا کردند

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه در پشت پرده اغتشاشات اخیر آمریکا، اسرائیل، رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود قرار دارد، ابراز کرد: مطمئناً آن‌ها اگر دلشان برای ملت ایران سوخته باید پول های بلوکه شده ایران را برگردانند و یا تحریم های چند ده ساله علیه ایران را برطرف کنند.

وی با تأکید بر اینکه هوشیاری تمام مردم را لازم و ضروری است و مردم باید دست های پشت پرده فتنه را ببیند و مثل گذشته دشمنان قسم خورده ایران را مأیوس کنند، افزود: بیش از هزار شهر در کشور وجود دارد و تنها در چند شهر این آشوب ها وجود داشت و زمانی که مردم متوجه شدند که آشوب گران به دنبال مشکلات مردم نیستند صف خود را از فتنه گران جدا کردند.

 

تخریب اموال عمومی و توهین به مقدسات مشکلی از مردم حل نمی کند / اتاق فرمان آشوب در خارج از کشور است

خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه اتاق فرمان آشوب های اخیر نیز در خارج از کشور است، گفت: حمله به چند امامزاده و مسجد و حسینیه، آتش زدن پرچم مقدس ایران، کشتن مردم بی گناه و تخریب اموال عمومی که عمدتاً مردم محروم از آن استفاده می کنند و ... ربطی به مشکلات اقتصادی مردم ندارد و مشکلی از مردم حل نمی کند.

وی با تأکید بر اینکه از نیروهای امنیتی و انتظامی انتظار می رود حال که چهره اصلی آشوب و فتنه برای همگان مشخص شده است با قدرت با آشوب گران برخورد کنند، ابراز کرد: از کلیه نیروهای صبور و مقاوم انتظامی علی رغم مشکلات هایی که وجود دارد باید تقدیر و تشکر کرد و آرزوی سربلندی را برای آن‌ها داریم.

 

مردم مؤمن خلیل آباد اجازه آشوب به فتنه گران را نداند

ناهیدی با اشاره به اینکه اگر هشدارهای دلسوزانه مقام معظم رهبری در گذشته مورد توجه قرار می گرفت این مشکلات به وجود نمی آید، اظهار کرد: عدم اعتماد به خارج از کشور و آمریکا، ضرورت مبارزه با فساد، حل مشکلات بیکاری و ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی نیز بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه آمدن مردم به صحنه بساط اغتشاشگران را جمع کرد و مردم نگذاشتند که دشمن این نظام و انقلاب بهره برداری خود را انجام دهند، عنوان کرد: مردم شهید پرور و انقلابی خلیل آباد به دام ضد انقلاب و آشوب گران نیفتادند و اجازه آشوب به آشوب گران ندادند و این جای تقدیر و تشکر دارد.

 

غفلت مانند آتشی سوزان است که تمام زندگی را تباه می کند

خطیب جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه با اشاره به اینکه عموماً غفلت را در زندگی جدی نمی گیریم، تصریح کرد: غفلت در زندگی مانند آتش سوزانی است که تمام زندگی را تباه می کند.

وی در پایان با بیان اینکه دنیا زندگی و عمر صحنه نمایش خوبی ها و بدی ها است و مدت این نمایش به اندازه تمام عمر است، خاطرنشان کرد: غفلت انسان را از آمادگی برای ورود به دنیای برزخ باز می دارد.

انتهای پیام/