به گزارش صبح توس؛  مجتبی شاکری عصر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با بیان اینکه خلیل آباد مقام اول تولید انگور را در استان دارد، اظهار داشت: با توجه به سطح زیر کشت و میزان تولید بسیار بالای محصول در این شهرستان در حوزه اشتغال تأثیرگذار است و می تواند در سطح استان از شهرستان های موفق در این حوزه باشد.

 

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تنها موضوعی است که امروز بسیار حائز اهمیت و پاشنه آشیل تمام خدمات دولت تدبیر و امید در سطح کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: اشتغال یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و خروج بیکاری راه برون رفت از مشکلات و گرفتاری هایی هست که وجود دارد.

 

فرماندار خلیل آباد نرخ بیکاری شهرستان را 6.5 درصد دانست و تصریح کرد: باید تمام دستگاه های عضو کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به صفر رساندن این نرخ و همچنین مهاجرت معکوس به روستاها تلاش خود را انجام دهند.

 

وی با تأکید بر اینکه پرداخت تسهیلات شش درصد توسعه روستایی نیز در راستای تحقق اشتغال پایدار در روستاها صورت می گیرد، اذعان کرد: در جهت حمایت از سرمایه گذاران اشتغال، صدور پروانه ساختمانی خارج از محدوده شهرها از استانداری به فرمانداری ها محول شده است و رفت و آمد به استان را از بین برده است.

 

شاکری در ادامه عنوان کرد: افرادی که برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال واقعی در شهرستان حضور پیدا می کنند همه دستگاه ها موظف‌اند در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگو این افراد باشند.

 

وی با بیان اینکه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری رسالتی بالاتر از ایجاد اشتغال ندارد، تأکید کرد: ایجاد اشتغال پایدار را باید مردم به صورت ملموس ببیند.

 

این مقام مسئول همچنین در ادامه تشریح کرد: مهارت حلقه مفقوده اشتغال در منطقه است و متقاضیان تسهیلات اشتغال نیز از مهارت لازم برخوردار نیستند و فنی و حرفه ای باید کلاس ها و کارگاه های آموزشی مورد نیاز منطقه را ارتقاء دهند.

 

وی با تأکید بر اینکه تلاش برای رفع موانع اشتغال باید در دستور کار همه دستگاه های اجرایی باشد، بیان کرد: نظارت و ارزیابی برای صحت به‌کارگیری تسهیلات اعطایی در شهرستان به صورت جدی پیگیری می شود و آمار اشتغال باید واقعی باشد.

 

67 درصد ایجاد اشتغال شهرستان خلیل آباد در سال 96 محقق شده است

 

حمیدرضا صدیقی در این مراسم با بیان اینکه 783 نفر سهمیه اشتغال شهرستان خلیل آباد در سال 96 است، ابراز کرد: بهزیستی 65 مورد، صنعت، معدن و تجارت 70 مورد، کمیته امداد امام خمینی (ره) 47 مورد، میراث فرهنگی 13 مورد، اداره تعاون 33 مورد و جهاد کشاورزی 282 مورد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی 17 مورد و صندوق مهر امام رضا (ع) 13 مورد را ثبت سامانه رصد کرده اند.

 

وی با تأکید بر اینکه در مجموع 531 مورد در سامانه رصد ثبت شده است، گفت: 67 درصد سهمیه ابلاغی شهرستان خلیل آباد در حوزه ایجاد اشتغال سال 96 محقق شده است.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خلیل آباد با بیان اینکه اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان در زمینه مشاغل خانگی به شهرستان تعلق گرفت، خاطرنشان کرد: این اعتبارات بین بانک کشاورزی و رفاه کارگران توزیع شد و به 45 متقاضی وام پرداخت شده است.

 

انتهای پیام/