به گزارش صبح توس؛ ولی اله غلامی پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران شهرستان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی گزارش سرقت لوازم داخل خودروی پراید در خلیل آباد، پیگیری های لازم در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سارق از داخل خودرو لوازمی شامل عابر بانک، دفترچه بیمه درمانی، مدارک خودرو و کیف پول به سرقت برده بود، خاطرنشان کرد: مأموران با بررسی صحنه سرقت به فردی 17 ساله مظنون شدند.

فرمانده انتظامی خلیل آباد با تأکید بر اینکه با بررسی اطلاعاتی پیرامون محل وقوع سرقت، اظهارات شاکی و اقدامات فنی در راستای رهگیری مسیر حرکت سارق و بازبینی دوربین های مدار بسته محل سرقت با دستور مقام قضایی، سارق شناسایی شد، تصریح کرد: با سرعت عمل پلیس این سارق در کمتر از 2 ساعت شناسایی و دستگیر شد.

وی با بیان اینکه متهم در مواجهه با مدارک و مستندات به سرقت اعتراف کرد، گفت: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

غلامی با تأکید بر اینکه سارقان بیشتر در کمین خودروهایی هستند که صاحبان آن ها بدون رعایت نکات ایمنی خودرو های خود را رها می کنند، اذعان کرد: این سارقان در فرصتی که به دست می آورند با شگردهای خاص خود لوازم داخل خودرو و حتی در مواقعی خودرو را به سرقت می برند.

وی با بیان اینکه افزایش ضریب ایمنی خودرو باعث کاهش ضریب سرقت آن می شود، عنوان کرد: سرقت هایی که از خودروهای فاقد سیستم های ضد سرقت و رعایت نکات ایمنی انجام می گیرد به مراتب بیشتر از سایر سرقت های خودرو است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پارک خودرو در محل های مطمئن و استفاده از لوازم ایمنی در هنگام ترک خودرو از جمله راه های پیشگیری از سرقت خودرو است، تشریح کرد: رانندگان از در اختیار قرار دادن سوئیچ خودرو به افراد نا مطمئن و همچنین نگهداری وسایل در داخل خودرو خودداری کنند.

وی ضمن تأکید بر اطلاع رسانی و آموزش همگانی در جهت کاهش، مهار وقوع جرم و جلوگیری از وقوع سرقت خودرو، بیان کرد: ناکام ماندن سارقان در اجرای نقشه های خود ارتباط مستقیمی با عملکرد افراد در جهت افزایش ضریب ایمنی خودرو دارد.

غلامی در پایان خاطرنشان کرد: هر چه ضریب ایمنی از خودرو و اموال افراد بالاتر باشد، آمار سرقت کمتر می شود و مطمئناً سارقان در ارتکاب جرم ناکام خواهند ماند و بدون شک بالا بردن ضریب امنیتی حفاظت اموال و خودرو، بزرگ‌ترین کمک افراد عادی به نیروهای انتظامی است

انتهای پیام/