جلیل رحیمی جهان آبادی در گفتگو با خبرنگار صبح توس،  با اشاره به حمایت ها جهانی از مردم فلسطین گفت: بیت المقدس قبل از ورود اسلام، مسیحیت و یهودیان متعلق به مردم فلسطین بوده است؛ مردمی که امروز به عنوان مسلمان، مسیحی و یهودی در آنجا زندگی می کنند.

 

رحیمی جهان آبادی افزود: رژیم صهیونیستی با غصب سرزمین بیت المقدس که برای همه ادیان مورد احترام است و تبدیل کردن آن به پایتخت رژیم غیر دموکراتیک، غاصب و نژاد پرست در واقع به یهودیان فلسطین و دیگر ادیان این کشور ظلم کرده است.

 

وی با اشاره به قوانین حقوق بین الملل تصریح کرد: بیت المقدس بر اساس قعطنامه های بین المللی، یک شهر بی طرف و براساس تاریخ گذشته فلسطین پایتخت این کشور است.

 

نماینده تربت جام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام پایتخت شدن بیت المقدس برای رژیم صهیونیستی توسط ترامپ، عنوان کرد: کاری که دولت ترامپ انجام داده برای آن است که در منطقه آشوب و اختلاف ایجاد کند تا بتواند از تجارت سلاح بهرمند شود.

 

وی ادامه داد: در حوادث اخیر در منطقه دولت آمریکا بیش از 110 میلیارد دلار سلاح به کشورها فروخته است و توانسته موتور اقتصادی این کشور را به حرکت درآورد و برای آنکه بتواند بخش دیگری از تسلیحات خود را بفروشد نیاز به آشوب جدید دارد.

 

رحیمی جهان آبادی در ادامه بیان داشت: اختلاف نظرهای مدیریتی در اداره کشور بین نمایندگان وجود دارد؛ اما اصلاح طلب، اصولگرا و معتدل در دفاع از آرمان های انقلاب که یکی از آنها مساله فلسطین می باشد متحد و یک پارچه است.

 

نماینده تربت جام در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: مساله فلسطین تنها به عنوان یک کشور اسلامی مورد حمایت نیست، بلکه حقوق انسان هایی است که بیش از پنج میلیون نفر از آنها سالها آواره و ظالمانه از وطنشان بیرون شده اند به طوری که چندین نسل آنها در اردوگاه ها به دنیا آمده و یک ظلم انسانی رخ داده به همین دلیل مجلس دهم حمایت از فلسطین را وظیفه خود می داند.

 

رحیمی در خصوص لیست افرادی که به پایتختی قدس برای فلسطین رای ندادند، یادآور شد: در جریان لیست افرادی که رای ندادند، نیستم و اطلاعی ندارم؛ این لیست در اختیار هئیت رئیسه قرار گرفته است؛ اما به عنوان یک نماینده به طور قاطع از آرمان فلسطین حمایت و از انتشار لیست ترسی ندارم.

 

انتهای پیام/